שרשרת הטרור היהודי

naftali-raz116מאת: נפתלי רז – איש חינוך ומורה דרך

בשנות השמונים נחשפה "המחתרת היהודית", של יקירי "גוש אמונים". מאז נתפסו מחתרות יהודיות נוספות. עכשיו נחשפת השרשרת היהודית, עם אלפי חוליותיה!

 

 

השב"כ מותקף בידי אלפים, כולל שר וח"כים, על חקירת הנאשמים בשריפת המשפחה בדומא; חברי הנאשמים חוגגים בחתונת זוועה; וראשי הימין זועקים שמדובר ב"עשבים שוטים בודדים".

אזכיר:

 1. בשנות השמונים התארגנו 29 מיקירי "גוש אמונים" במחתרת יהודית. בתחילה ניסו לרצוח את ראשי הערים של שכם, של רמאללה ושל אל-בירה. הם הצליחו "רק" לקטוע את רגלי 2 הראשונים, ולעוור חבל"ן מג"ב שהוזעק אל השלישי. אחר-כך רצחו בירי וברימונים 3 סטודנטים במכללה בחברון, ופצעו 30 נוספים. הם תכננו לפוצץ את מסגד אל-אקצה ואת "כיפת הסלע", במטרה "לפוצץ" את השלום עם מצרים ולמנוע את הנסיגה מסיני. כאשר התייעצו על כך עם הרב צבי יהודה קוק, המנהיג הרוחני של "גוש אמונים" – הוא בחר לשתוק… חגי סגל, מראשי המחתרת, התלונן נגד השב"כ בספר שכתב על הפרשה, על "סחיטת מידע באמצעים שאינם כשרים ויחס נוקשה". ה"עינוי" היה תחבולה של השב"כ על דוד בארי, שהכיר חברים מהמחתרת, בפיתויו לכתוב פתק על מה שהסתיר מפוליגרף, בהבטחת החוקרים שלא יקראו זאת… השב"כ תפס את המחתרת "על חם", כאשר הם ניסו לפוצץ 5 אוטובוסים פלסטינים עמוסים בירושלים המזרחית. במשפט הורשעו 15 מחברי המחתרת, ונגזרו עליהם מאסרים ארוכים. הרב יהודה חזני, מראשי "גוש אמונים", ארגן מערכה הסברתית ענקית ויקרה לשחרור האסירים, תחת מטריית ראש הממשלה הימני-קיצוני יצחק שמיר, ו-300,000 אזרחים חתמו על עצומה בנושא. תוך שנים ספורות שוחררו כל חברי המחתרת, לאחר שהנשיא הרצוג חנן אף את האסירים שנאסרו למאסר עולם. כולם פרחו. זאב חבר (זמביש), למשל, הוא מזכ"ל "אמנה", הזרוע של מועצת יש"ע המקימה התנחלויות ומאחזים. חגי סגל הוא היום עורך עיתון המתנחלים "מקור ראשון".

 

 1. מאז נתפסו מחתרות יהודיות נוספות, ושימו לב להמשך מגמת הסלחנות:
 • "מחתרת הטי-אנ-טי" ("טרור נגד טרור") הטמינה רימונים ממולכדים במוסדות דת מוסלמיים ונוצריים באזור ירושלים, ו-3 מראשיה הורשעו ונאסרו ל-6 שנים.
 • "כנופיית ליפתא" חדרה להר הבית במטרה לפוצץ את מסגד "אל אקצה" ואת "כיפת הסלע", ונתפסה לפני הביצוע. 2 נמצאו בלתי כשירים למשפט, 1 נמלט לחו"ל, והמנהיג הורשע ונאסר לשנים, ברח וניסה להשלים את ה"משימה", והסגיר את עצמו.
 • "סיירת הנקמה" הורכבה מחברי "כהנא חי" שזרקו רימון בשוק בירושלים העתיקה. תושב פלסטיני נרצח ורבים נפצעו. הטרוריסטים הורשעו ונידונו לשנות מאסר רבות. הנשיא ויצמן חנן 2 מהם.
 • "מחתרת בת-עין" נתפסה כשחבריה התארגנו להפעיל טרור נגד פלסטינים, הורשעו על "ניסיונות לביצוע פעולות טרור ואחזקת אמצעי לחימה", אך זוכו מההאשמה של רצח 8 פלסטינים.
 • מחתרת "שלהבת גלעד" התארגנה ממתנחלי חברון לאחר רצח התינוקת שלהבת פז. הם שרפו מבנים של הוואקף, בזזו חנויות, רצחו פלסטיני ופצעו 7. אבי התינוקת וגיסו נעצרו עם לבנות חבלה, הורשעו ונשפטו למאסר שנתיים.
 • מחתרות "תג מחיר" החלו לפעול ב-2008 בהשחתת רכוש של ערבים ושל צה"ל. הקבינט הסתפק בהגדרתם כ"התאחדות בלתי מותרת", והמריץ את השב"כ לתפסם רק לאחר רצח המשפחה בדומא, לפני 5 חודשים.

 

 1. במהלך השנים נתפסו טרוריסטים יהודים, רובם מתנחלים, שפעלו כבודדים. חלקם:
 • ישראל לדרמן רצח בשירות מילואים פלסטיני בירושלים המזרחית. בית-דין צבאי גזר עליו 20 שנות מאסר, בית-דין לערעורים הפחית ל-10 שנים, הרמטכ"ל רפאל איתן (רפול) הפחית ל-3 שנים, ובפועל "ישב" בכלא שנתיים והוחזר לשירות מילואים. אז תקף תינוק פלסטיני וחייל בבית-לחם, ונידון למאסר על תנאי. בביקור של ח"כ יעל דיין בחברון שפך עליה לדרמן תה רותח, ונידון ל-3 שנות מאסר. אחר-כך שפך תה רותח על פעילי שמאל זרים שסיירו בחברון, ונגזרו עליו עבודות שירות בלבד, בשל "מצבו הרפואי".
 • אלן (הארי) גודמן רצח, בשירות צבאי, שומר של הוואקף בהר הבית, ונידון למאסר עולם ועוד 40 שנה. עונשו נקצב ל-32 שנה, הנשיא ויצמן קיצר ל-24 שנה, בפועל "ישב" 15.5 שנים, וגורש לארה"ב.
 • יהודה ריכטר, פעיל כ"ך, ירה על אוטובוס פועלים פלסטיניים ליד מזרעת א-שרקייה ופצע כמה מהנוסעים, וכן הצית את מערכת העיתון "אל פג'ר", ונידון ל-5 שנות מאסר. 3 משותפיו נידונו למאסרים קצרים יותר ו-1 ברח לחו"ל. בבחירות 1984 היה המועמד השני ברשימת כ"ך. כיום הוא חי ומלמד בהתנחלות אלון מורה, ובישיבת "הרעיון היהודי" בירושלים שמפיצה את רעיונות כהנא.
 • ניר עפרוני ואלי וענונו רצחו עובד ערבי-ישראלי בתחנת דלק בזיכרון יעקב, ונידונו למאסרי עולם. הנשיא ויצמן קצב את עונשו של עפרוני ל-15 שנה. וענונו דקר גם אסיר פלסטיני בכלא, והנשיא קצב את עונשו ל-20 שנה. הוא שוחרר בשחרור מוקדם, ביצע שוד, והוחזר לכלא לריצוי עוד 10 שנים.
 • דוד בן-שימול רצח כחייל, בטיל לאו, פלסטיני באוטובוס בירושלים המזרחית, פצע 10, נידון למאסר עולם, עונשו נקצב ל-17 שנה, והוא שוחרר לאחר 11 שנה.
 • דני אייזנמן, גיל פוקס ומיכל הלל, רצחו נהג מונית פלסטיני, הושעו ונידונו למאסרי עולם. הלל שוחררה "בשל מצב רפואי" לאחר 5 שנים, פוקס שוחרר לאחר 9 שנים, ואייזנמן – לאחר 11.
 • רפאל סלומון, תלמיד ישיבה בשכם, ירה בצומת גהה ופצע 2 פלסטינים, נידון ל-6 שנות מאסר, ו"ישב" 4. אחרי פעולות אלימות נוספות, מונה למנהל בית חב"ד בהתנחלות עלי.
 • עמי פופר רצח בראשון לציון 7 פועלים פלסטינים מעזה, עורר מהומות אלימות בשטחים, נידון ל-7 מאסרי עולם, והנשיא ויצמן קצב את עונשו ל-40 שנה.
 • אריה שלוש ירה על מכוניות פלסטיניות בגוש עציון ופצע 3, נידון ל-7 שנות מאסר ושוחרר לאחר שנתיים וחצי.
 • נחשון וולס ירה על מכונית פלסטינית בחברון ורצח נוסעת, נידון למאסר עולם, הנשיא ויצמן קצב את עונשו פעמיים, והוא שוחרר לאחר 8 שנים.
 • קטין מהתנחלות שילה רצח ב"עוזי" פלאח פלסטיני בכפר תורמוס עיא, נידון ל-16 שנות מאסר, קיבל חנינה ושוחרר לאחר 13 שנים.
 • ברוך גולדשטיין, הנורא בטרוריסטים היהודים, רצח בפורים 1994 ברובה 29 מתפללים מוסלמים במערת המכפלה בחברון ופצע 125. מתפללים אחרים הרגו אותו.
 • דניאל מורלי רצח נהג משאית בצומת בית ג'וברין, הורשע, נידון למאסר עולם, עונשו נקצב ל-20 שנה והוא שוחרר לאחר 12 שנה.
 • גור האמר רצח באבנים פלסטיני זקן מבית פוריכ, ונידון למאסר עולם.
 • דני טיקמן ירה, כחייל, מרכב של חברו, בחנויות ערבים בחיפה, פצע 4, נידון ל-14 שנות מאסר ושוחרר לאחר 9 שנים.
 • אלירן גולן ניסה פעמים מספר לפגוע במטעני נפץ בערבים בחיפה, פצע מתפללת במסגד בשכונת חליסה, פוצץ את מכוניתו של ח"כ עיסאם מח'ול (ואשתו שנהגה הצליחה לברוח), נעצר, והתאבד לפני משפטו. חברו אלכסנדר רבינוביץ' שסיפק לו את חומרי הנפץ הורשע ונידון ל-5 שנות מאסר.
 • עדן נתן-זדה, עריק מצה"ל שעבר להתנחל בכפר תפוח, רצח בנשקו 4 ערבים ופצע 9 באוטובוס בשפרעם במטרה לעצור את ההתנתקות, ונהרג בידי 6 מתושבי העיר.
 • אשר ויזגן מהתנחלות שבות רחל רצח 4 פלסטינים שהסיע ברכבו ופצע 1, במטרה לעצור את ההתנתקות, נידון ל-4 מאסרי עולם מצטברים, והתאבד בתאו.
 • יעקב טייטל, גם הוא מהתנחלות זו, רצח 2 פלסטינים, פגע במטען חבלה בפרופ' זאב שטרנהל ובבן משפחה של יהודים משיחיים, ודינו נגזר ל-2 מאסרי עולם ו-30 שנות מאסר.
 • יוסף חיים בן דוד מהתנחלות גבע בנימין, ושני קטינים, רצחו ושרפו את הנער הפלסטיני מוחמד אבו ח'דיר. הקטינים הורשעו במשפט וההכרעה ביחס לבן דוד נדחתה.

 

 1. המימון לשרשרת הטרור היהודי מועבר מהנהגת המתנחלים – ראו כאן בתחקיר "מרכז מולד" ומוסף "ידיעות אחרונות".

 

 1. "הנהגה רוחנית" של רבנים מחזקת את הטרוריסטים היהודים:
 • תנועת "הסנהדרין החדשה": "אשריכם שנתפסתם במאבקכם הבלתי-מתפשר למען כיבוש וירושת ארץ ישראל כתורה ומצווה". חתומים: הרבנים ישראל אריאל (ראש "מכון המקדש", בעבר ברשימת כ"ך לכנסת), דניאל הכהן סטבסקי (מקיצוני רבני חב"ד), יואל שוורץ, פרופ' הלל וייס, רבי באב"ד ודב שטיין. כשבאו שוטרים לפנות מאחז, קבעו הרבנים פסק דין: "חובה מן התורה על כל אדם מישראל לדבוק בארץ ישראל ולהתנגד לעקירה במסירות נפש ובכל מחיר, כפי שמוסרים את הנפש מול גוי". ולעצורים המנהליים החשודים בשריפת המשפחה בדומא: "בית הדין בחסות הסנהדרין… בא בזאת לחזק את רוחכם ולמעט צערכם לפי שנתפסתם על כבוד שמים וכבוד עם ישראל במסירות נפשכם על קדושת העם והארץ".
 • הרב יצחק גינזבורג, חסיד חב"ד ונשיא ישיבת "עוד יוסף חי" בהתנחלות יצהר: בחוברת שכתב, "ברוך הגבר", שיבח את הארכי-טרוריסט ברוך גולדשטיין, ובחוברת שלו "קומי אורי": "יש לעקר את הרוח הציונית, בעצם ההכרה …שהיא המסרסת והפוגעת בכל צמיחה רוחנית או שאיפה לגאולה אמתית ושלמה. את בית המשפט עלינו לשבר. …יש להפיל את הממשלה …עד לכינון ממשל תורני בארץ. …הצבא טוב ביסודו …אלא שיש להכניעו תחת יד הקדושה. הכלי לכך הוא סירוב הפקודה הנוגדת את דעת התורה".
 • הרב דב ליאור, מישיבת ההסדר בחברון, בעבר יושב-ראש ועד רבני יש"ע והיום הרב של "תקומה" במפלגת "הבית היהודי", שלח לפני רצח רבין מכתב לרבנים אחרים והציע "דין רודף", ברך את הארכי-טרוריסט ברוך גולדשטיין כ"קדוש כמו קדושי התורה", וברך מראש את המחתרת היהודית (לפי עדותם של ראשי המחתרת מנחם לבני וחגי סגל).  

 

חתונת השנאה

ולסיום, מומלץ לצפות כאן ב-2 זוועות: הסרטון שחשף אמש ערוץ 10 מהחתונה של אנשי "נוער הגבעות" לפני כשבוע, וכתבה ותיקה מערוץ 2 על "נוער הגבעות".

 

 

 

 

 

157 תגובות עד עתה

 1. פנינה מאור
  #1

  מדהים! רק כשקוראים את הכתבה שלך נזכרים בכל פעולות הטרור היהודי! עשית תחקיר מעולה, מדוקדק ומדויק. כל הכבוד.
  אני שולחת את הכתבה לכל מכרי.

 2. עו"ד ברוך הלוי
  #2

  לקרוא בנשימה עצורה!
  כשהתחלתי לקרוא חשבתי שכאשר כתבת על שרשרת עם "אלפי חוליות" אתה מגזים מאד.
  כשסיימתי, הבנתי עד כמה אתה צודק.
  "עשבים שוטים בודדים", השר בנט?

 3. גדעון ארליך
  #3

  הרשימה מרשימה, אך ברשימות מעין אלה ראוי לקבוע אחידות בחשיבות ציון פרטים. אשלים מעט מהמעט.
  1. ציון מקום מגורים.
  ניר עפרוני ואלי וענונו הם מקיבוץ דליה.
  2. לגבי ד"ר גולדשטיין. הוא פעל אחרי הוראה מצה"ל להתכונן כרופא לטבח שמתכננים הערבים למחרת וסביר שכך רצה למנוע טבח של יהודי חברון. התואר "ארכי רוצח" לא במקומו.
  3. ראשי הערים של שכם אל בירה רמאללה לא נבחרו בגלל תפקידם המוניציפלי אלא בגלל היותם מפקדי פת"ח במקומותיהם שרצחו יהודים .
  4. התה שלדרמן שפך היה רותח בתקשורת במציאות זה היה תה חמים .

 4. סימה חדד
  #4

  לגדעון ארליך, 3:
  1. וענונו היה אז אסיר משוחרר שמשפחת עפרוני אימצה ועפרוני היה חייל.
  2. יש לך תירוץ פחות מזוויע לטבח?
  3. אתה משקר (אחרת השב"כ היה אוסר אותם).
  4. החמימות אצלך מצמררת.

 5. marc boosen
  #5

  טרור הוא טרור, לא משנה כלל זהות המעורבים.

 6. marc boosen
  #6

  יש להוקיע את הטרור ומעשי זוועה אחרים- גם ברמה העקרונית, וגם ברמה המעשית. איך שלא יסובבו את זה- המעשים הם מעשים פסולים.

 7. RON
  #7

  מספר 3#
  אין גבול…..או שאתה התלוצצת בסעיף 2+4?!

  נוער הזוועות של כהנא יוגנד הוא תינוק מפלצתי שיצא מרחם ההתנחלויות.
  תפסיקו לגלגל עיני עגל תם ותוקיעו את נוער הזוועות היהודי הרצחני.

 8. גדעון ארליך
  #8

  לסימה הנכבדת #4
  את באה להתקוטט או לברר עובדות .
  וענונו גר אז בדליה וזה היה מקום מגוריו הרשמי. אם אצל זאדה מוזכר תפוח כמקום מגוריו אף שבא לשם והיה שם זמן קצר ולא מזכירים את עיר מגוריו , ראשון לציון, מדוע שלא יציינו כך את ואנונו? זה שניר עפרוני בן קיבוץ דליה היה חייל, סטודנט או גימנזיסט לא משנה לענייננו. כתובת מגוריו היתה קיבוץ דליה.
  2. איןו שום דבר מזויע במסירת האמת .

  http://WWW.YNET.CO.IL/ARTICLES/0,7340,L-2883154,00.HTML
  " שאול מופז, אז מפקד יו"ש, יומיים קודם הגיע לקרית ארבע ואמר:

 9. גדעון ארליך
  #9

  'הולך להיות פיגוע גדול בימים הקרובים. אנחנו לא יכולים לעצור – יש לנו הנחיות של הדרג המדיני'. לגולדשטיין אמרו להכין חדרי פינוי לעשרות נפגעים.
  הוא נקלע למשבר נפשי והגיע למסקנה שאין לו ברירה.
  —-
  ישראל שלנו 24 נובמבר 95 : ( סוף עמוד 5 ותחילת עמוד 6 ):
  ביום שני כבר העלה דן שילון למרקע "שתול" אחר של

  השב"כ, שטען שהוא עצמו היה "שתול מוסווה", פרובוקטור של השב"כ בימין בטרם היסו אותו , ובטרם הזמינו ח"כ רן כהן החבר בוועדת המשנה לענייני השב"כ, להעיד בפני הוועדה, הספיק השתול לספר כיצד הורו לו למשל לקחת

 10. גדעון ארליך
  #10

  פעיל ימין למסגד באיזור חברון ולשכנעו לירות במתפללים – וכך לתופסו כדי לערוך משפט ראוה. השתול סיפר כי נאמר לו שכוחות צבא יהיו במסגד כדי למנוע את הירי… אלא מספר השתול לכל עם ישראל, "כאשר הגעתי למסגד לא היה שום צבא, ואם פשוט לא הייתי חוטף את הנשק ובורח כל עוד נשמתי בי היה קורה אסון. ניתן היה למנוע את הרצח שבוצע ע"י גולדשטיין", קבע השתול שהוסה עקב גילויו בשידור חי.
  שמו של השתול, לפי שידור של אדיר זיק : מאיר קלור היום בחיפה עיתונאי בעיתון מקומי. הראיון היה ב 20 נובמבר 95 /

 11. סימה חדד
  #11

  לגדעון ארליך, 8:
  אני לא צריכה להתקוטט. אתה בא למרוח – על ראש הגנב בוער הכובע.
  אתה תמרח מלים "חמימות" – בניסיון לטשטש את האמת המוכחת בכתבה: הטרוריסטים היהודים הם המונים, ממומנים בידי הנהגת המתנחלים ומבורכים בידי הרבנים שלהם.

 12. גדעון ארליך
  #12

  המשך לסימה:
  כתבת:
  3."אתה משקר"
  זו כתיבה מופקרת וגסת רוח.
  אני מתבסס על עובדות ומביא הפניות, את מתבססת על סטראוטיפים שנשתלו בך, ועל חוצפה למסור לקורא הצהרה שמישהו משקר , על סמך גסותרוח בלבד!

  4. החמימות אצלך מצמררת.
  אין שום חמימות (תמימות?). אני מוסר עובדות!

  אוסיף:
  דין רודף הוא החובה לסייע לאדם בסכנה גם כשזה דורש התמודדות עם תוקף שמותר לפגוע בו לפי הדרוש להצלה.
  תעמלן המערך יואל בן נון הודה ששיקר (למטרה דדיקטית!)כאילו הרב ליאור אמר שיש לפגוע ברבין לשם הצלת המדינה( ידיעות 15.11.95 עמ' 6)

 13. רובי
  #13

  ארליך, בכל מילה אתה נחשף יותר בערוותך. אם תשתוק אולי תינצל מהבנת כולנו שאתה תומך בטרור היהודי ומנסה לטשטש מאמר מבוסס.

 14. גדעון ארליך
  #14

  לסימה #11
  אני הבאתי הפניות. לפי זמן המשלוח של תגובתי #8 המבוססת ומעוגנת במקורות, וזמן המשלוח של תגובתך ברור שהתגוללות על סמך דמיונותיך בלבד, ברור שלא עיינת כלל במקור שהבאתי!
  אף קורא לא זקוק להנחיות שלך איך להתיחס לעובדות שאני מציג בפניו.

 15. נעמיט
  #15

  סיפורי סבתא "אמרו לו להתכונן לפיגוע גדול….."
  חשבו שהם מדברים עם רופא, לא ידעו שמדברים עם רוצח.
  הרופא הזה לא ידע מאין יבוא ה"פיגוע" ואיך לעצור אותו.
  בשביל זה צבא.

  אבל ה"הסבר" המצוץ מהאצבע מלמד על ה"מסביר" ולא על שום דבר אחר.

  והנה עוד מידע מאותו הסוג. יגאל עמיר מגן על הרוצח האמיתי מ"אנשי תןרת המלך". כדי להגן עליו הודה באשמה.
  הוא אכן היה מעורב, צעק "סרק, סרק", כדי לאפשר ללוחץ על ההדק להסתלק, לקח מידיו את האקדח והשאר הסטוריה.
  המידע הזה לא פורסם כי עדיין מחפשים מיהו בדיוק הרוצח האיש "תורת המלך".

 16. נעמיט
  #16

  המידע בתגובתי למעלה מוסמך לפחות כמו המידע שמפזר כאן מר ארליך.
  מאמינים לארליך?
  תאמינו גם לי.

 17. amikam
  #17

  נזכיר באותה הנשימה: 1939 מאות חברי קיבוצי הכשרות של "השומר הצעיר". בהנהגת השומר הצעיר בולטים רחל ומרדכי רוזמן. רחל (רוחצ'ה) נעשית לפעילה מרכזית של תנועת "השומר הצעיר" במחתרת בשטח הכיבוש הרוסי.
  בשנת 1938 לאחר הסכם מינכן, התפצלה תנועת "השומר הצעיר" לשלוש קבוצות. בין הפעילים המרכזיים בולטים אנשי "קיבוץ ד'" וחברי "על החומה" (קיבוץ ה'). בצ'כיה (פרוטקטורט) פועלים רפי פרידל בנשלום, בנציון פוירשטיין פאי, ואפרים נוימן, כולם חברי קיבוץ העוגן.
  בהנהגה של התנועה בהונגריה בולטים חברי העוגן …

 18. amikam
  #18

  (המשך) אחדים מהם מצליחים לעלות לארץ והאחרים ממשיכים בפעילות מחתרתית למחצה. 1941 קבוצת "השומר הצעיר" שהגיעה מריכוז וילנה, מקימה ריכוז שומרי חדש בפאתי המזרח הרחוק. הקבוצה מתגבשת כמחתרת ציונית פעילה, השומרת על זהותה וממשיכה לחפש דרכים לארץ-ישראל. קבוצת "השומר הצעיר" שנשארה בצ'כיה (הפרוטקטורט) לאחר הפיצול, מסרבת בתוקף ללכת לגטו טרזינשטט, ומוצאת בשל כך אל מחוץ ל"החלוץ", ארגון הגג של תנועות הנוער הציוניות.

 19. נעמיט
  #19

  ליתר הדיוק יש לאמר "מאנשי תורת המלך".

 20. amikam
  #20

  (המשך) עוד ברשימת המחתרות ה"אנטי ציוניות" : השומר, האצ"ל, ההגנה, הלח"י, ניל"י ועוד הרבה.
  תמיד נלחמים נגד הפאשיזם, הטרור הנאצי, התורכי, הערבי, המנדטורי
  ותמיד תמיד מוקעים ומושמצים ונרדפים ע"י אובדי הדרך ומשתפי הפעולה.
  סופו של דבר, אומנם תוך ייסורים קשים, משיגים את מטרתם ומאפשרים בדמם, את הקמת המדינה, משוחררת מעריצות, מרצחנות, מדיכוי, רק כדי להאפשר את דור המתנגדים הבא.

 21. מנור
  #21

  לעמיקם (בלועזית):
  וב-132 לספירה בר כוכבא הנהיג מרד ברומי שהרג שליש מהעם היהודי.
  מה הקשר?
  מה עוד תמצאו, ימניים דפוקים, בניסיון למסמס את העובדות המצמררות על המחנה שלכם, שמפורטות במאמר?

 22. amikam
  #22

  אפרופו נתן זאדה.
  נרצח, בנוכחות שוטרים שהגיעו למקום ועלו לאוטובוס, לאחר שכבר פורק מנשקו.
  למרות תמונות מהלינץ', לא ראיתי נחישות של יועץ משפטי לממשלה, לחקור את המעורבים, או להגיש כתב אישום.

 23. גדעון ארליך
  #23

  לנעמיט #14 וכו' וכו' וכו'
  אילו הייתם רציניים הייתם בודקים מקורות. למשל את דוח ועדת החקירה בנושא .

  חובה עליך נעמיט להסביר מנין לך גסות הרוח לנסות להגחיך ענ ין רציני כמו רצח!
  את חוזרת שוב ושוב על "תורת המלך". קראת ספר זה ? אני טרם קראתי אותו , אבל קראתי את הודעת הפרקליטות שהיא מבטלת את כתב האישום נגד המחבר, אף שבודיעה שהוא יוגש בקרוב כי כל מה שחסר לה הוא ציטטות מהספר שמבססות את ההאשמות שהתקשורת הטילה בספר.
  ארגונים נתמכי הקרן לישראל ערערו לעליון אך נידחו מיידית.
  אבל לך כותבת וכותבת ללר בסיס.

 24. amikam
  #24

  אגב
  תמיכה בפעולות טרור נחשבת כפעולת טרור. את הרשימה שיש על קבוצות השמאל הרדיקאלי, האנרכיסטים, האירגונים האנטי דתיים, ואלה שפועלים נגד צה"ל במימון פלסטיני ואירופאי, קצרה היריעה מלהכיל.
  אולי יאפשר ראש המדור, לכתוב פוסט מפורט בעניין.

 25. מנור
  #25

  הנה עוד סילוף שלך, עמיקם, #22:
  7 מתושבי שפרעם הושעו ונידונו לתקופות מאסר שונות.

 26. מנור
  #26

  נ"ב, ל-#24:
  המאמר המפורט נמצא למעלה. לצערך, על הטרור היהודי, לצערך על ימינו אלה, ולצערך ללא סילופים.

 27. בני גפן
  #27

  כשנשאלו המטורפים שתכננו לפוצץ את המסגדים אם ידעו שהדבר יבעיר את העולם המוסלמי ויגרום לשטף דם נורא אמרו: "כן, אנחנו יודעים אבל הדבר היה מכריח את בורא העולם לבוא לעזרתנו".גם רבני גוש קטיף האמינו בכך. אלה הן המוטציות של המחנה הלאומני הדתי שהשתלט על הכל.

 28. amikam
  #28

  האמת כרגיל בפרטים הקטנים:
  אני כתבתי על נחישות: הרצח בוצע ב 2005. המורשעים (בהריגה וחבלה חמורה ולא ברצח) הורשעו ב 2013.
  מטחנות הצדק טוחנות לאט, במקרה הנ"ל.
  לעומת זאת, השוטר שסיכל פיגוע דקירה וירה בשתי מחבלות, נחקר כעבור שבוע.
  סילופים, זה השם האמצעי של מחנה השמאל.

 29. דביר מ.
  #29

  מזמן לא קראתי תחקיר יסודי כזה. קראתי כל מילה וצפיתי בסרטונים. מסקרנות בדקתי כמה עובדות ונוכחתי בדיוק של כולן. המסקנות מזעזעות. בושה וחרפהה לצינות הדתית ולממשלות ישראל.

 30. דב אהרונוב
  #30

  לגדעון ארליך בנושא "המשבר הנפשי" הפתאומי של ברוך גולדשטיין.
  בעניין קודם הוא "עמד על טיבי"כמי שמנסה להוליך שולל את האנשים כאן.האומנם…מאיפה המידע הזה על "המשבר הנפשי"?? הרי גולדשטיין מת דקות ספורות אחרי ההרג ההמוני.האם פה אין הטעייה ממנה ניתן ללמוד עליך גדעון??
  רק יכול להיזכר על טענות חוזרות ונשנות על אי שפחות רגעית באין ספור מקרים בהם אירע רצח. בנושא פיגועים זה בולט עוד יותר.אזכיר את המקרה הטראגי של משפחת שלח שנרצחה כולה על ידי חייל מצרי בסיני.גם שם טענו שהוא לקה באי שפיות.המשך

 31. בר כוכבא
  #31

  שמאלנים מחורבנים הפעם באמת הגזמתם. אחי גיבורי התהילה המתיישבים ביהודה ושומרון הוכיחו שעם ישראל לא יכולים להיות טרוריסטים רק עם ישמעאל, ועוד יוכיחו את גורלם של השמאלנים המשמיצים.

 32. דב אהרונוב
  #32

  לאלו שמחמת השנים הרבות לא זוכרים את הפרטים.
  שלח היה אחיו של המתמטיקאי הדגול שהרון שלח.שניהם בניו של המשורר הידוע יונתן רטוש.
  לגבי "טיבי" שהתגלה במערומיו לדבריך.יכול לומר בלב שלם:
  "הפוסל במומו פוסל".
  הקהל ישפוט.
  הייתי מעריך את אומץ לבך הרבה יותר אם היית אומר בגלוי:
  "לדעתי רבין סיכן את עם ישראל.מצדיע ליגאל.
  הוא הציל את עם ישראל ויש לשחררו מייד"
  וכמו כן
  "אני מצדיע לכל הנוקמים בערבים והמשלמים להם כגמולם! נלמד מהם מה זה "עין תחת עין".אנחנו ויישם זאת".
  ואם אני טועה בניחושי-אני מתנצל מראש מעומק לבי.

 33. גילה דגן
  #33

  רק "בר כוכבא" (31) היה חסר כדי להיזכר בטון של הטרוריסטים וחבר מרעיהם. קודם מאיימים ואח"כ פועלים. זה לא דברי בלע שצריך לפסול?

 34. שרי ויובל
  #34

  המאמר חשוב ומרשים. אנחנו מפיצים אותו לחברינו. בתחקירים כאלה ובנחישות של השב"כ יש סיכוי לבלום את הטרוריסטים היהודים. אמן.

 35. RON
  #35

  לרובי וסימה היקרים
  מציע לכם להתעלם לחלוטין מהפוסטים המתגרים הפרובוקאטיביים ומעוררי שאט הנפש של גדעון ארליך.
  לשיטתו המתנחלים הפורעים בערבים ונוער הזוועות הם מיטב בנינו.
  כל התייחסות אליו רק מלבה את אש הגזענות וההשתלחות שלו בחברי האתר.
  פשוט התעלמו מהאיש הזה.
  ללא במה הוא יירגע ויחפש ביטוי לגזענותו באתר אחר….אינשאללה

 36. נעמיט
  #36

  ל-23
  שום דבר לא מוגחך חוץ ממ"מקורות" שאתה "מצטט" כאן.

  אין בגרסה שהעליתי כאן (15, 16) שום דבר מגוחך, בטח לא יותר מהגרסאות שלך.

  הגרסה הזו עונה על השאלות שפיזרת כאן באתר הזה בכל הזדמנות.

  אם אינך מקבל שעמיר הרוצח – אז מתקבלת מאוד על הדעת הגרסה שהעליתי כאן.
  וראה גם תג' 46 כאן
  http://on-the-left-side.org.il/%D7%94%D7%9E%D7%A2%D7%A6%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%94%D7%9E%D7%A0%D7%94%D7%9C%D7%99%D7%99%D7%9D-2/

 37. נעמיט
  #37

  רמז עבה כמו פיל לגרסתי כאן נמסר ע"י גורם מוסמך בעיתון דבר 29.12.1995 עמ' 2 טור רביעי למטה.

 38. נעמיט
  #38

  שמיר, אז שר החוץ קרא לחברי המחתרת "הבחורים המצוינים". צילמתי אותו יוצא לברך משמרת של מפגיני ימין מול ביתו שקראו לשחרר את ה"בחורים המצוינים" האלה.

 39. ברוך דניאלי
  #39

  אני חושב לפי תגובות הימין התנחלי, ברחוב וכאן, שהם מרגישים שעצורי השב"כ החלו לשיר, ובקרוב יוצגו למשפט. המתנחלים מחריפים את ההפגנות והטענות, כדי להכין את דעת הקהל לדרישות לבטל את ההודאות!

 40. דב אהרונוב
  #40

  הערה רלוונטית לאחר הכתבה המרשימה מאוד והחשובה ביותר של נפתלי רז.
  נפתלי מדווח לנו על המחתרת היהודית:

  "הם תכננו לפוצץ את מסגד אל אקצה ואת כיפת הסלע".

  נצרף התבטאות הזוייה זו לחתימת 300000 ישראלים על עצומה לשחרר את אנשי המחתרת.
  וכן את העובדה שאחד ממנהיגיה
  של המחתרת-מיודענו חגי סגל ואת תפקידו במערכת עיתון מוביל ומשפיע במדינה ונקבל תמונה מצמררת יותר מכל שאר הדברים שנכתבו בכתבה.
  ————–
  אילו היו מתגשם רצונם ל"חסל" את מסגד אל-אקצה מדינת ישראל לא היתה קיימת היום.
  מצדה? רוצים להחליף שלטון?המשך

 41. דב אהרונוב
  #41

  במקום לכתוב על השלום שהימין הכשילו ועל "בקבוקי שרה" נחזור ונספר שוב ושוב בהדגשה מה הכיוון ההתאבדותי נוסח מצדה שיתקיים לבטח אם נמשיך בקו העכשווי של הימין הקיצוני שזוכה לגיבוי רציני מאלו שלא חודר לתודעתם מה באמת קורה במדינתמו.לא רק כל העולם המוסלמי היה קם נגדנו.גם העולם הנצרי היה מחרים אותנו אילו היה מושמד אל אקצא.

 42. דב אהרונוב
  #42

  הנערןת "המודות" שמופיעות בסרטון המצמרר שצירף נפתלי רז לכתבתו וגם שודר בטלוויזיה נוגע גם בסוגיית מסגד אל אקצא.
  בעידוד הרבנים -כפי שהו עצמן הסבירו-הו מסבירות בנחת וללא היסוס שהריסת מסגד אל אקצא -מספקת מספיק חומר נפץ לסיום הסיפור של קיומנו כאן? הן אולי אידאליסטיות תמימות וצעירות.שולחיהן פחות תמימים.האם הם מבינים את ההשלכות של השמדת אל אקצא?
  האם יצחק שמיר שקרא לאנשי המחתרת היהודית "בחורינו המצטיינים" הבין זאת?עובד-אתה הרי אדם חושב:אתה מבין שהכיוון הזה יובילנו לאבדון?
  שהוא מסוכן כמו "מצדה מודרנית"?

 43. עמוס
  #43

  בזהירות אומר שייתכן שהפללת עצורי דומא וחשיפת השורשים הרחבים של הטרור היהודי – הם התחלת ההתפכחות של החברה הישראלית משיכרון ההתנחלויות והמתנחלים.

 44. דב אהרונוב
  #44

  עמוס-43-
  יהי רצון!בינתיים זו התפכחות מסויימת של השלטון.מסתבר שבנקודה מסויימת-קריטית-יצר הקיום (של המדינה)מתחיל להתמודד עם יצר השלטון.

 45. גדעון ארליך
  #45

  לדב אהרונוב #30
  הבאתי 8 9 את ההפניה:
  http://WWW.YNET.CO.IL/ARTICLES/0,7340,L-2883154,00.HTML " שאול מופז, אז מפקד יו"ש, יומיים קודם הגיע לקרית ארבע ואמר: 'הולך להיות פיגוע גדול בימים הקרובים. אנחנו לא יכולים לעצור – יש לנו הנחיות של הדרג המדיני'. לגולדשטיין אמרו להכין חדרי פינוי לעשרות נפגעים. הוא נקלע למשבר נפשי והגיע למסקנה שאין לו ברירה."
  הפניה זו מראה באופן חד משמעי שלא מדובר בסתם איזה ארכי-רוצח שהולך לרצוח מתוך שעשוע אלא במי שסביר שמסר נפשו כדי למנוע רציחת מאות יהודים .

 46. גדעון ארליך
  #46

  אתה אינך מתרכז בקטע שמשרד החוץ מונע הצלת מאות יהודים, אלא רק בלגלוג על ההנחה ששיש כאלה שאיכפת להם בכל אם יערכו טבח ביהודים האלה.
  לא פנית לשאול מופז, לא עיינת בדוח ועדת חקירת המקרה כולו . סתם קפצת ללגלג! אפילו לא דנת בכך שד"ר גולדשטיין אישית טיפל ביהודים רבים שנפצעו בידי ערבים, וכמה מתו בלי שזכה להציל אותם.

  אתה תוקף מי שמציג בפניך עובדות. אך אינך מוחה נגד המתחזה "בר כוכבא" שבא ללכלך את הימין.

 47. עמוס
  #47

  לדב אהרונוב, 44:
  טוב, תמיד יישארו כנראה הבר-כוכבאים והגדעון ארליכים. אלא שאז יישארו – לו יהי – בשקט, או בכלא.
  יבורך רז שבהתמדה ובסבלנות מזרז את ההתפכחות.

 48. גדעון ארליך
  #48

  לעמוס #43
  נא הסבר איך חשיפת ניר עפרוני מקיבוץ דליה שרצח ערבי כנקמה פולחנית על רציחת קיבוצניקית , ועמי פופר בן המשפחה המפאיניקית שירה בהרבה ערבים בראשון , ולדרמן ששפך תה על יעל דיין יפגעו במקומות מגוריהם.

 49. שירה לב
  #49

  הערב פורסמו סרטונים נוספים מהחינגא בחתונת הזוועה, וכמה לא מפתיע: השתתפו גם עו"ד הטרור איתמר בן-גביר וצ'יף הטרור בנצי גופשטיין.
  מעניין אם גם הם יחקרו!

 50. גדעון ארליך
  #50

  לדב אהרונוב #42
  אאתה חוזר על השקר "בעידוד הרבני" אף שהבאתי הפניה :
  ( ידיעות 15.11.95 עמ' 6)
  " שבוע לאחר שזרק את הפצצה אודות רבנים שפסקו דין "רודף" על יצחק רבין התנצל אתמול הרב בן נון "אישית" בפני הרבנים ששמותיהם הועלו בקשר לכך הרב דב ליאור והרב רבינוביץ. לנגד עיני היה הרוצח הפוטנציאלי שמסתובב עם השעון המתקתק בראשו כשהוא חושב שיש בידו הרשאה לרצוח."
  לעמוס #47
  כתיבתך ניבזית!
  אתה יוטדע "שבר כוכבא" הוא מתחזה לימני שכל מטרתו ללכלך . אתה קורא לאסור אותי כי אני מצטט מקורות המוכיחים שבאמת לא כמוך.

 51. גדעון ארליך
  #51

  לנעמיט #36 את פועלת שוב כתעמלנית שיקרית קטנה ומושתת
  על כלום.
  את כהרגלך מטעה את הקוראים וכותבת שהדיווח שמסרתי על ביטול התביעה נגד תורת המלך הוא מגוחך.
  המציאות:

  http://tinyurl.com/oq6jzf6 29.5.2014
  המדינה הודיעה לבג"צ שאין ראיות נגד הרב שפירא. כך, בקול ענות חלושה הגיעה לסיומה פרשה נוספת של רדיפת יהודים
  ***
  http://www.inn.co.il/News/News.aspx/311633
  נדחתה העתירה נגד מחברי "תורת המלך"
  בית המשפט העליון דחה עתירה שהגישו שורה של ארגונים נגד החלטת היועץ שלא להעמיד לדין את מחברי ספר "תורת המלך".

 52. ברנשטיין דב
  #52

  "חתונת הדמים",זו הכותרת שניתנה לעוד זוהמה בישראל.
  אין פלא שתקשורת מתודרכת ע"י הקרויים"כוחות הביטחון",מופיעה בצדקנות שכזאת כשהמוביל ערוץ 2 והכתב הצבאי רוני דניאל.
  מי שהיום גילה שכך מתנהל הימין המתנחלי,שיקום וימהר להתבונן במראה.
  ל"זרועות הביטחון" יש עשרות שנות אימון ברטוב על קטינים חסרי ישע פלסטינים.
  מעט מהנסיון המצטבר הופעל לאחרונה.
  אלו לדאבוני שתי פניה של ה"חברה הישראלית"לקראת השנה חדשה.
  כיבוש ,הינו שם המשחק ,שהוליד את הרצח ,שהוליד את הרוצחים בכפר דומה והצמיח את הפורעים ב"חתונת הדמים".

 53. מירה ג.
  #53

  לפי מספר הטוקבקים של ארליך (ודומיו הבודדים פה) הוא (והם) באמת מודאג(ים) מהמכתבה שלמעלה.
  בצדק.

 54. נעמיט
  #54

  ושמא ארליך מודאג גם ממני (במחילה)? למה ייחס לי משהו שלא עסקתי בו כלל. לא כאן ולא במקום אחר, אם לא לצורך פגיעה אד-הומינום במקום שאין לו מה לטעון?.

  אם כך תגובה 56 לא נועדה אלא להכות במי שכנראה מצליחה לשבש פה את הדמגוגיה של הד"ר.

  לא לחנם הוא פותח במשפט אישי – תעמלמית…..כהרגלך… זה המשפט שיופיע ב"תגובות אחרונות".
  אלא מה גם אחרים יכולים וזה יגיע.

  (ולא שאין לי דעה על עניין התביעה בנידון – אבל לא קראתי את הספר ולכן הדעה מבוססת על מידע כללי בלבד).

 55. נעמיט
  #55

  הפנייה לדפים שאינם קיימים, ארליך, ייתכן? "קישורי סבתא"?

  דב
  הופנה אליך קישור תג' 45 וננזפת ע"י ארליך שלא התיחסת. (הסגנון שלו מזכיר הערות של בודק בחינה ובסדר שהד"ר יבחן לפעמים את הפרופ)
  אבל אני נכנסתי לקישור ואולי זה המחשב של שמאלנים שנותן את הדבר הבא:
  "הדף אליו ביקשת להגיע אינו קיים".

  האם עוד מישהו הגיע לתוצאה הזאת?

 56. עזריאל נתיב
  #56

  אז כל מה שיש לך כדי להגדיר את יואל בן נון שהוא תעמלן המערך?..

 57. דב אהרונוב
  #57

  לגילה דגן 33-
  צודקת במאה אחוז!.בעבר כבר הבעתי לא פעם תמיהה מדוע אין בקרה של העורכים על דברי הבלע וההשמצות השקריות של המכונה "בר כוכבא"ומדוע מופיעות התגוביות הקצרות שלו באתר שוב ושוב.האם אלו "רק" דברי בלע בניגוד מוחלט למדיניות האתר המוצהרת?
  ————-
  לא מדוייק!
  במקרה הנוכחי שלפנינו (מאתמול) קיים איום די שקוף ברצח.יש לקרוא את התגובית של "בר כוכבא" מעט יותר בקפדנות על מנת להבחין בכך.

 58. דב אהרונוב
  #58

  לנעמיט 55-
  אומר משהו שיישמע נדוש.

  "כאשר מישהו מאשים את אחותך בזנות לא תמיד אתה מצליח להוכיח שאין לך אחות" (הגם שרבים רבים יודעים זאת בודאות).

  נשק אפשרי במקרה כזה הוא לא להגיב כלל.
  דוגמא? בבקשה:
  בסופה של תגובתו 50 מאתמול "קובע" גדעון ארליך שעמוס(תגובית 47)"יודע"(??!!) ש"בר כוכבא" הוא שמאלן שתול שנשתל על מנת להכפיש את הימין.
  איך אמרנו? "לך תוכיח שאין לך אחות"!
  גדעון ארליך עוד מגדיל לעשות והוא מכנה את תגובתו של עמוס"נבזית" על סמך ה"מידע" הנ"ל שהוא עצמו ממציא.
  איך אמרנו?
  "הפוסל במומו פוסל".

 59. RON
  #59

  נעמיט!!(ושות)
  מדוע את ממשיכה בדיאלוג עם ארליך?
  הוא רק נהנה להשתלח ולבזות ולהרגיז אותך ואת כל מי שמנהל עימו דיאלוג. כמה אופייני לשתלטנות הימנית קיצונית….
  פשוט להתעלם…..לא להגיב….
  ללא שיתוף פעולה הוא פשוט יתייאש ויחפש אתר אחר להציק בו….ולבטא את דעותיו המקוממות

 60. גדעון ארליך
  #60

  לנעמיט #54
  בתגובה 54 מפנה נעמיט את הקורא לתגובתי מספר 56 שכלל לא היתה קיימת בעת כתיבת תגובתה 54 ומתוך מודעות מוחלטת היא מטעה את הקוראים כאלו בין הציטוטים שאני מביא יש הפנייה לא קיימת לציטוט לא קיים. היא מביאה כהוכחה את הוכחת-ההבל' המתחזה לסארקזם, שהמחשב השמאלני שלה אומר לה " "הדף אליו ביקשת להגיע אינו קיים".
  כל המחפש לפי הפניה ישנה דברים שנאמרו על ידי שמאלנים נתקל בתופעבה של הודעה "הדף לא קיים" יש מי שדואג שתופיע הודעה מטעה שכזו.

 61. גדעון ארליך
  #61

  נסו לחפש ביוטיוב לפי הפניה ישנה את דברי רבין " אין קטיושות מעזה ולא יהיו קטיושות" ותקבלו הודעה זו.
  אילו נעמיט היתה רוצה לתרום להכרת המציאות היתה מחפשת בגוגל ביטויים מהציטטה שהבאתי , מוצאת הרבה הפניות ומוסרת אותם לקוראים כדי שיהיו מודעים לאמת, אך היא נוהגת כתעמלנית. כך גם בדבריה העמומים על כתיבה על תורת המלך.
  ב #51 הבאתי הפניות מדויקות.

 62. גדעון ארליך
  #62

  לעזריאל #56
  חובתך היתה לבדוק ולראות שאכן יואל בן נון תעמלן המערך הודה שהוא המציא את השקר כאילו הרב דב ליאור אמר שמצוה לפגוע ברבין.
  במקום זה אתה קופץ בטעענה המגוחכת כאילו הזכרת העובדה שבן נון פעל בכל בחירות כתעמלן המערך אינה לענין.
  היא כן לענין! היא מציגה הפצת עלילת הדם הזו על רקע המציאות!

 63. דב אהרונוב
  #63

  מתוך "משלי קרילוב" בתרגומו המופללא של חנניה רייכמן
  (לפי הזכרון):
  בא הטלה אל שפת הנהר ולוגם ממימיו.מגיע גם הזאב ומבחין בטלה הרך בשנים.מייד מתקצף הזאב על הטלה ומטיח בו האשמות נוראות על מעשים שעשה לפני שלוש שנים.חומרת מעשיו מחייבת הוצאתו להורג ללא כל שהיות.
  הטלה מתגונן:
  "אדוני הזאב-אני סך הכל בן שנתיים.זה הרי לא ייתכן".
  הזאב מתעצבן עוד יותר ומאשים בהאשמות עוד יותר חמורות שגם אותן מפריך הטלה מיידית.
  לפתע פקעה סבלנותו של הזאב:
  "הקשקושים שלך ממש לא מעניינים אותי! אני עכשיו רעב שגעון"
  וטורף את הטלה.

 64. גדעון ארליך
  #64

  לאהרונוב 57 #58
  גילה דגן 33 רואה בצדק שדברי "בר כוכבא" הם דברים חריגים גם אהרונוב רואה זאת ודורש לבחון אותם בקפדנות.
  אילו היה עושה זאת בקפדנות היה רואה שבר כוכבא אינו מגיב לרעיון או עובדה ואינו מראה מחשבה על משהו. לדברים שלויש אופי אחד ויחיד : כתיבת סיסמאות לפי סטראוטיפים הכי שליליים שמישהו בשמאל העלה בחוסר דעתו על הימין.
  בר כוכבא פועל בשכל, אך ברוע לב!
  תגובותיו נועדו להוות בסיס עובדתי לסטראוטיפים שמדביקים לימין ושאין להם קשר למציאות.
  התואר "אחות זונה" אכן מתאים לטרול "בר כוכבא".

 65. דב אהרונוב
  #65

  לעזריאל 56
  יואל בן נון -אדם משכמו ומעלה. דמותו מרתקת.קראתי עכשיו מחדש באינטרנט-בינתיים אומנם לא מספיק לעומק-על האיש האמיץ שתמיד ריתק אותי:
  דף הבית שלו,מה שכתב עליו רוביק רוזנטל,על למודיו באוניברסיטה העברית,דף הויקיפדיה שעדיין דורש עריכה ועוד.
  כשהחל להבחין-לפני רבים רבים-בגידולי הפרא בקרב מחנהו הימני היה מהראשונים שנאבקו בהם ללא פשרות וממשיך בזאת.הוא מנהיג מיוחד במינו של ימין מתון ושפוי.מעורר מחלוקת וסערה גם בקרב גוש אמונים עצמו.אנשים כמו הרב יואל בן נון מעוררים תקווה גדולב להידברות בין המחנות.

 66. עודד אסף
  #66

  אני מאלץ את עצמי לשלוח תגובה ל'רב-שיח' הכמעט-הזוי הזה, רק כדי לחזק את ידיהם של ארבעה כותבים : נפתלי רז ; נעמיט; גילה דגן[תגובה 33], שמציעה, בדאגה אמיתית [ המציאות רק מאשרת אותה], על הניסוח המאיים – מאיים באמת! – בתגובתו של מישהו שכינויו 'בר כוכבא'; ורון [תגובות 35 ו-59]. אכן, זה הזמן, לדעתי, לשים מחסום להתנצחות שאין לה סוף עם מגיבים כגון ג' ארליך – לסנן בלי שום נקיפות מצפון. ודאי שכך כשמדובר במגיבים כמו 'בר כוכבא'. זכותו וחובתו של האתר לא לקבל כל תגובה.

 67. גדעון ארליך
  #67

  למשלי קרילוב ב #63
  מהמשל שלך משתמעת איכפתיות לגבי ילדים, נלוית לדבריך נימה של קבלת רציחת מבוגרים. אך במציאות שבה יש שמקבלים כלגיטימית את רציחת שני האנשים אתמול בירושלים. ושל עוד ועוד לפני כן, טוב שאתה קרילוב מפנה לפחות לרציחות הילדים, יש שמתעלמים לא רק מרציחת ילדים בשודיה צרפת עירק וסוריה אלא אף מילדים בני עמם.
  בחן את עצמך:
  כמה מהשמות הבאים אומרים לך משהו:
  חיה זיסל ברון, שלהבת פס, הדס פוגל, אדל ביטון, שקד אברהם?

 68. נעמיט
  #68

  אני חוזרת ושואלת אם מישהו הצליח לפתוח את הקישור שנמסר בתג' 8, 45 ומצא שם את
  הדברים ההזויים שאליהם מפנה כביכול הקישור?

 69. נעמיט
  #69

  לרון ולאהרונוב

  1. אל תזלזלו בארליך. האיש הוא אוצר. הוא מביא בפנינו בתמצית את השיח הפנימי שהולך בחוגים שלו.

  2. כנראה שהוא מתקרב למיצוי ה"ברכה" הזאת.
  לכן שאלתי את שאלתי בתגובה הקודמת. כי ארליך מרכז לנו את התכנים וגם את הטקטיקה!

  3. שמעתי היום שתי דמויות בולטות מהמתנחלים – הם החליטו שם על שינוי – כנראה רק טקטי. ארליך יצטרך כנראה להחליט אם הוא מתיישר עם הקו הזה שעיקרו – אולי השמאל בכל זאת צודק במשהו.
  אה?

 70. נעמיט
  #70

  כמו כל עשב שוטה נוער הגבעות חי ומתפתח מהטפטוף ליד השיבר הראשי.
  כל ה"מידע" ההזוי שמוסר לנו כאן ארליך ו"מסתמך" על "מקורות" שהוא מפנה אליהם, שרובם לא היו ולא נבראו, – הוא מידע שמטופטף במשך שנים לנפשות הרכות שגדלות בהתנחלויות. הם שומעים דברים בביה"ס, מרבנים, מהמבוגרים.
  תארו לעצמכם שמישהו "יודע על פיגוע גדול "וודאי"! ונותן הוראה לא לנסות לעצור אותו" – סיפורי כיפה אדומה כאלה נקלטים בראש של ילדים – לאן זה יוביל אותם?

  הסיפורים שארליך מביא לנו ברוב חסדו לא הומצאו עבורנו. הם לחם חוק בשטחים.

 71. דב אהרונוב
  #71

  לנעמיט 69-
  אני רחוק מלזלזל ואני גם מסכים שהוא אוצר.כי הוא מראה.מראה שמראה לנו מה השיח הפנימי.נראה שאת עוזרת להבהיר מדוע אדם דגול כמו הרב יואל בן נון הופך אצלו לסוכן שקרן של השמאל ההזוי.
  אגב, השמתם לבכם כמה "שקרנים" וטיפוסים "מלוכלכים" הוא פוגש כאן?
  גם זה מאוד מעניין.ולעומתם-בראש וראשונה הוא עצמו.וכמו כן דוקטור ברוך גולדשטיין שהציל מאות אנשים בפעולתו.הוא ולא צה"ל! מי צריך בכלל את צה"ל כשיש גבור כמו גולדשטיין.ואם רק אשאל את מופז(מה שהציע לי-והייתי עושה זאת אילו הכרתיו אישית)אבין שהכל מדוייק.

 72. גדעון ארליך
  #72

  לנעמיט #70
  כל הציטטות שהבאתי מדוייקות בתכלית.
  נעמיט מרגישה שהעובדות סותרות את ה"אמת" שלה ולכן משמיצה את המציאות והאמת. היא ניסתה כבר ללגלג על ציטוט שהבאתי אך יצאה מגוחכת. עכשיו היא לא יכולה יותר להכחיש שהציטוט מדויק, ואמנם נמסר שם "שאול מופז, אז מפקד יו"ש, יומיים קודם הגיע לקרית ארבע ואמר: 'הולך להיות פיגוע גדול בימים הקרובים. אנחנו לא יכולים לעצור – יש לנו הנחיות של הדרג המדיני".
  מה היא עושה? היא מדברת בשם כיפה אדומה ( כינוי למחזור החדשי ) ואומרת שלא מופז אמר את הדברים אלא אני!

 73. גדעון ארליך
  #73

  והיא "מוכיחה זאת ( מפי כיפה אדומה?) בכך שאין דבר כזה שהדרג המדיני ימנע מניעת פיגוע! פשןט אין!!! ומי שאמר זאת משקר, כי ככה אומרת נעמיט !
  נא עיינו כון:
  http://www.archives.gov.il/ArchiveGov/general/YomKipurWar/YK1/

  הרמטכ"ל הציג את היתרונות שטמונים במהלך כזה ( תקיפת מנע במלחמת יום הכיפורים) גולדה אסרה זאת משיקולים מדיניים!

  עכשין נעמיט תכחיש ותלגלג ותגיד שזו עוד המצאה שלי.

  האמת לא מוצאת חן בעיניה.

 74. RON
  #74

  לנעמיט 69#
  מכבד את דעתך!

  אני קיבלתי החלטה: האיש הזה לא ראוי לתגובה והתייחסות.מבחינתי, שינבח לירח עד אור השחר הראשון.
  פשוט אינו קיים.

 75. דב אהרונוב
  #75

  ברצוני לשתף את אנשי האתר בהרצאה מעניינת ששמעתי מרופא:
  דוקטור חלמיש.לדעתי יש בה עניין לא מועט והמרצה הוא מרתק.ההרצאה נמשכה מעל שעה וחצי ואני אסתפק באותם חלקים הרלוונטיים יותר לחיינו בכלל ואל המחלוקות כאן באתר בפרט.ההרצאה היא חלק מסדרת הרצאות על הנושא: "המוח הגמיש".זה נושא "חם" כיום.מי שמעוניין יכול להתעדכן בגוגל.
  ובכן אגש לעניין:מדובר לפי דוקטור חלמיש בשני סוגי חשיבהנ חשיבה:חשיבה לוגית וחשיבה אמוציונלית.אף אחד לא נפל מהכיסא.
  ברור גם יש מינונים שונים אצל בני אדם שונים לפי ההשפעות הגנטיות.המשך

 76. דב אהרונוב
  #76

  ובכן במה מדובר.כולנו מעדיפים לחשוב שאנחנו שוקלים דברים בהיגיון ומחליטים לפיו.והנה המחקרים מוכיחים שזה רק נדמה לנו.ביסוד המוביל לההחלטוה קיים מינון גבוה של אמוציות ואילו ההגיון "מתיישר" לפי הרגש.אני רואה שעדיין איש לא נפל מהכסא.אבל עכשיו מתחיל להיות יותר מסקרן.הוא הביא ניסוי שנעשה בארץ על שתי קבוצות שופטים(לא גילה פרטים מטעמי סודיות).לקבוצה אחת הוגשה ארוחת צהריים נהדרת במסעדה משובחת.לקבוצה השנייה נאמר שיש עיכוב והם יסעדו מאוחר יותר כלומר: קבוצה "שבעה נינוחה".קבוצה שנייה "רעבה ומוטרדת".המשך

 77. דב אהרונוב
  #77

  והנה הסתבר שקבוצת "הרעבים"החליטה על פחות תוצאות "זכאי" במובהקות סטטיסטית!דהיינו היתה השפעה מוכחת מדעית של העדר האורחה או קיומה!
  בהמשך הההצאה נתן תרגילים הביתה בנושא התחזקות שליטה על הרגש
  שתיקצר היריעה לחזור עליהם כאן.הרעיון הוא שאם מבצעים את התרגילים בהקפדה משיגים שליטה רבה יותר טובה על הרגש והגברת ההשפעה של ההגיון בהחלטות.
  לא אאריך .רק אספר שבשביל לתרגל יש לערוך רשימה של עשרות רגשות (חמלה,כעס,שמחה,אימה וכולי) וללמוד להתחבר לכל אחד מהרגשות ספציפית.כל יום רגש אחר. תרגול מסור מביא שפור.

 78. דב אהרונוב
  #78

  לתגובית 42 –
  אני פונה אליך שוב-עובד.
  התייחסתי שם לכך שהשמדת מסגד אל אקצא תביא לקיצה של מדינת ישראל.ככה אני חושב.עד כמה נראה לך שהאמירה הזו היא סתם פאניקה ותו לא.אני מבקש שתקרא את התגוביות המקדימות לתגובית 42.
  הייתי מבקש ממך-כאדם חושב שאינו שייך לימין המטורלל באמת (במלוא מובן המילה)-כמו זה שדקר בסכין בהתקפת אמוק מטורפת את תמונתו של הפעוט בן פחות משנתיים(לדוגמא)לפני המריעים לו בהתלהבות:הנשרוד?
  אם יצליחו במזימתם -סוף מדינת ישראל?אל תתחמק!תבהר איך "נסתדר" עם תגובת העולם המוסלמי והנגררים.הנשרוד?

 79. נעמיט
  #79

  טוב
  מישהו פתח את הקישור?
  בקשתי בתג' 68?

 80. אבנר
  #80

  אכן,רשימה,אמנם חלקית,אבל "מרשימה מאד.
  כאן קישור לרשימה,חלקית,של מחתרות מראשית ימי המדינה.
  http://www.historicalmoments2.com/%D7%9E%D7%97%D7%AA%D7%A8%D7%95%D7%AA-%D7%99%D7%94%D7%95%D7%93%D7%99%D7%95%D7%AA-%D7%91%D7%A9%D7%A0%D7%99%D7%9D-%D7%94%D7%A8%D7%90%D7%A9%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%AA-%D7%9C%D7%9E%D7%93%D7%99%D7%A0%D7%94
  והיו גם במהלך מלחמת העצמאות=אלטלנה..
  והיו לפני מלחמת העצמאות
  מדובר באופי.
  אנשים מתים אבל יש להם ממלאי מקום/מחליפים.
  "הלפיד" מועבר מדור לדור.

 81. בתיה לבנון
  #81

  לדב אהרונוב, 75-77:
  מה הקשר בין סיפוריך הארוכים למאמר? טוקבק נועד להתייחס למאמר שעליו הוא מגיב, ולא לעייף את הקוראים.
  ההערה שלי נוגע כמובן גם למגיבים נוספים.

 82. דב אהרונוב
  #82

  לבתיה-81_
  לדעתי את שבוייה בדוגמה. התבנית הזו של תגובית -תרגום בעברית ראוי של טוקבק-זו שאת מציגה- פשטה את הרגל.
  ידידה שלי נילי דיסקין שלמה סכום כסף מסויים לאתר ורכשה את האפשרות להיות אחת הכותבות.היא שאלה אותי למה אני לא הולך בעקבותיה.תשובתי:אני "משדר" מרכז.
  לא מתחבר לימין הקיצוני.לא מתחבר לשמאל הקיצוני.מנסה לפשר.אך רוצה להביע דיעה.מתנגד נחרצות להחזרת התהחלויות בקונצנזוס.התנחלויות שכל העם הזדהה איתן.מתנגד נחרצות להיאבק ב"כיבוש".לא יכול לחתום את שמי באתר כי איני מזדהה עם דיעות האתר בשלמות.המשך

 83. דב אהרונוב
  #83

  הימין הקיצוני בוודאי מסוכן פי אלף.זה ברור מאליו.
  כמה הכותבים מהימין השפוי אינם יכולים להזדהות עם האתר בשלמות וכמובן שלא ישלמו את סכום הכף האמור ולא ייכנסו לאתר.
  עכשיו השאלה מה עדיף:האם אנשי השמאל הקיצוני והשמאל המתון יותר יישארו כאן לבד?
  לדעתי המתכון שנוצר כאן הוא אחר.נוצר כאן סיעור מוחות שהוא ייחודי.ראיתי כאן הרבה תגובות נרגזות.יעני…למה לא נותנים מנוחה.בואו נשמע את התומכים שאין להם ספיקות.כל כך נוח…בשביל מה להתווכח?
  ובכן…דעתי שונה!דיבר אתמול אהוד ברק בזכות איחוד הכוחות.המשך

 84. דב אהרונוב
  #84

  אני נגד ניתוק בין המחנות.אני בעד הקשבה לאחר.מי שרוצה לא להיות מאובן.מי שרוצה להתחשב במה שקורה כאן האיזור כל הזמן.בשנויים בשטח.כמה שזה נראה פרדוקסלי – הויכוחים מקרבים בין המחנות.חשוב מאוד להקשיב!
  אם תקראי את מה שכתבתי בנושא הפגישות עם חלמיש תבחיני שהיתה לי מטרה מאוד ברורה.להדגיש את הצורך להשתחרר מהאמוציונליות הקיצונית.להגביר את החשיבה ההגיונית.אולי שמת לב לסיפא שבתגובתי.הצורך להתחבר לרגשות שונים.בין השאר רגש החמלה.לא אנקוב בשמות.יש כאן כאלו שאיבדו את הרצחונליות ואיבדו את רגש החמלה.המשך

 85. דב אהרונוב
  #85

  הדבר המדהים שסיפר דוקטור חלמיש-שמי שקיים בו בהפרזה גדולה רגש החמלה הוא גם בבעיות!הוא הגדיר בהרצאתו הראשונה -לפני זו שספרתי עליה -מה זה חיים לפי ההגדרה המקובלת:"הישרדות ורביה".הגדרה קצת מוזרה.הסביר שהשרדות-או יצר הקיום -משותף לכל היצורים בעץ האבולוציה.מהפרימיטיבי והראשוני ביותר עד האדם.רק לאדם יש את היכולת לדבר.להשתמש בשפה.היכולת לחשוב.מכל מקום -הוא הסביר שאדם הוא נכה אם הוא מקיים אך ורק את החמלה.הוא לא ישרוד.למשל אם יחוש בכל שנייה את מצוקת הילדים הרעבים בעולם.בקיצור: אם יאבד את יצר הקיום הבסיסי.

 86. בתיה לבנון
  #86

  אהרונוב, אתה ממש לא מבין. אתה יכול לכתוב מימין או משמאל או מהמרכז, אבל להגיב למאמר ולא לכתוב סתם.
  הרבה יותר חשוב שבאינטרנט כבר רואים את שמות 5 הרוצחים מדומא, ורובם בנים של רבנים.

 87. גיל אור
  #87

  המפולת הערכית שנפתלי רז מתאר את התוצאות שלה בפירוט מעורר השתאות היא תוצאה ישירה של ההתמוטטות של ערך השוויון בפני החוק. ערך השוויון בפני החוק הוא הבסיס של מדינת חוק.
  כיום כמעט 50 שנה לכיבוש הנעדרות של ערך זה היא הבור אליו נופל שלטון החוק יחד עם הלגיטימיות של מדינת ישראל בכלל.
  אני קורא לכל מי שעיניו רואות להצטרף למאבק למען הפלת שלטון הביביזם עם שותפיו המדיפים ריח גזעני. לא הדיון המלומד (והוא חשוב) יעשה את השינוי לא הניצחון בוויכוח יועיל לנו. איחוד הכוחות שלנו הוא שיועיל ויעשה הבדל.

 88. דב אהרונוב
  #88

  לבתיה
  כנראה לא שמת לב כמה תגובות היו לי למאמר של נפתלי רז.הגבתי בחריפות רבה לנספח של רז.אם שמת לב התמקדתי להתנהלות של התוכניותלנאוס את אל אקצא.לדעתי העניין הזה מסוכן ביותר.הזדעזעתי ממה שאמרו הצעירות בנות ה-18 שהודו בהשפעת הרבנים עליהן. הבעתי זעזוע עמוק
  מהדקירות בסכין של תמונת הפעוט ותגובת הקהל המריע.התרשמתי מאוד מהתאור של נעמיט:עשבים שוטים יונקים מהשיבר של הקבוצה היותר רחבה שמתנערת.
  זה נכון מה שהיא אמרה:האשמה עליהם!וכנ"ל אמרו גם אחרים.ומדוע אני לא"מסתדר" עם גרוש המתנחלים שנשלחו ע"י המדינה?המשך

 89. דב אהרונוב
  #89

  המשך ל-87-
  רוצה להסביר מדוע יש לי בעייה עם "חיסול" ההתנחלויות שלפי תוכנית אלון ומדוע תומך בתוקף בחיסול ההתנחלויות הפראיות. אומרת נעמי ואומרים אחרים שהרב לוינגר הוא שהתחיל "לכופף" את השלטון.זו היתה תפנית קריטית! אבל המדינה נגררה באופוריה.היה עדיף שזה לא היה קורה.אבל זה כן קרה ועוד איך.כולם -כמעט כל המנהיגים-נגררו אחרי לוינגר ודומיו.השאר הסטוריה.האנשים שהלכו לגוש אמונים עשו זאת עם ברכת ראשי המדינה של אז.לגרש אותם היום זה בעיני בגידה.מה שקורה היום-השורשים שלו נעוצים במה שלוינגר יזם בזמנו.המשך

 90. גיל אור
  #90

  התאור מתוך מגילת העצמאות של מדינת ישראל "ללא הבדל דת גזע ומין" הוא העיגון של ערך השוויון. אני מזמין כל אחד לתלות שלט ברוח זו מעל מרפסת ביתו. הנוסח: שורה עליונה "ללא הבדל דת גזע ומין משולבים בשני פסי כחול של דגל ישראל. מתחת: שלטון הביביזם: ישראל תוך הבדל דת הבדל גזע ומין" כתוב בשחור על רקע אדום.

 91. אבנר
  #91

  תוספת לתגובתי 80
  בגין שלח את ה"חייל" שלו מימי האצ"ל,את אליעזר סודיט כדי שיתנקש באדנאואר ובכך יביא לביטול המהלך לחתימת הסכם השילומים.
  על סודיט בגוגל
  https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%9C%D7%99%D7%A2%D7%96%D7%A8_%D7%A1%D7%95%D7%93%D7%99%D7%98

  זו שיטה ידועה שהימין מרבה להשתמש בה כדי לטרפד מהלכים שהוא מתנגד להם.
  כך גם רצח רבין.

 92. דב אהרונוב
  #92

  ולמה אני אומר "בגידה"?אם נתבונן בהתנהלותו של פרס.הוא תנך בזמנו -לפני עשרות שנים.כיום אלו יישובים פורחים.לי יש קרובים באלפי מנשה.יושבת שם משפחחה של קרובים שלי.שמים אותם ב"חבילה" אחת עם המתנחלים של עכשיו.לשעם אותם באןתו "סל" זה לא מתקבל על הדעת!לא מאמין שהורגת טלפי מנשה(למשל ) תהיא שלום.בכלל קשה לי להאמין ש"חורבן" הוא האידאל שיביא שלום.פרס בכריז על "מזרח תיכון חדש".המתנחלים בשעתו הלכו לאלפי מנשה לפי מה שהואו המנהיגים.לגרד אותם היום זו בגידה בעיני.עבור הצעירים של היום זו ישראל.המשך

 93. דב אהרונוב
  #93

  תיקונים
  "הורדת" במקום מה שכתוב.
  "תמך" במקום מה שכתוב."לשים" במקום "שעם""הכריז" במקום מה שכתוב.מתנצל על הטעויות.

 94. עובד
  #94

  לדב אהרונוב 78

  אני מנסה להיזכר מתי אמרתי או רמזתי ברמז הקל ביותר שאני רוצה לפוצץ את מסגד אל אקצה – ומתקשה להיזכר. מעולם לא טענתי כך.

  מצד שני, אם הטיעון הוא שקביעת הירדן כגבול הביטחון ההכרחי שלנו וסרוב למסור את ירושלים כבירת החליפות האיסלאמית גם הם שווים במידת הסיכון שלהם לפיצוץ אל אקצה, אני דוחה טיעון זה בצורה הנמרצת ביותר. מסירת ירושלים וחזרה לקווי 49 יבטיחו את השמדתנו הרבה, הרבה, הרבה (ועוד כמה פעמים הרבה) יותר, ללא כל השוואה, מפיצוץ אל אקצה.

 95. שחום
  #95

  לנפתלי רז. תמיד אהבת לדבר אבל הפעם עשית לנו שרות של 200% ורק בשביל זה היה שווה לשמוע גם את כל השאר,יישר כח גדול.
  אני מאד מקווה שעורכת העלון בקיבוץ תאפשר את פרסום המאמר כולו,הוא הרבה יותר מסתם חשוב.

 96. שרה
  #96

  לדב אהרונוב
  יואל בן נון? צדיק?
  בזמנו אישרתי בואי לחתונה בתנאי שיואל זה לא יברך בחתונה. נכון שהתנצל על ששיקר בעניין דין רודף, אך זה לא תיקן את הנזק העצום שעשה.

 97. דב אהרונוב
  #97

  לעובד 94
  אתה עונה בצורה מתמיהה.כמובן שלא האשמתי אותך במה שאתה כאילו רומז
  שהאשמתי.
  פניתי אליך כייון שאני חרד מהקריאות שמאוד מדאיגות אותי בנושא אל אקצא.
  אני פונה אליך כי אתה בעיני ריאליסט ורואה דברים נכוחה.זה נכון שמדובר בהערכה.קשה לנבא.יודעים למי ניתנה הנבואה.רק אומר שחיסול בית המקדש בעיני הוא כקליפת השום לעומת חיסול אל אקצא מבחינת פוטנציאל הזעזעוע שייגרם.
  ובכן…כל אחד וראייתו את סכוני העתיד.אמריקה לא שיערה את פרל הרבור.איש לא חזה שהשאח הפרסי יודח בשלט רחוק.צמברליין הוטעה לחלוטין.וכך הלאה.

 98. גדעון ארליך
  #98

  הערה:
  לשם שיפוט הגון , ראוי לתת במקביל רשימה מפורטת של מעשים של ערבים נגד יהודים , ממש כמו כאן, החל משפיכת כוס תה חמים ומעלה.
  וכן לתת השוואה של מספר הפריטים ברשימה שבמאמר, לרשימה המקבילה .
  ולהשוות את יחס הפריטים בכל רשימה, ליחס דומה של תגובות של עם שפוגע באלה שפוגעים בו. ( בלי קשר לדיון איזה צד צודק) נניח מספר פגיעות ספרדים בבסקים לעומת פגיעות בכיוון השני.

 99. דב אהרונוב
  #99

  לשרה 96-
  אני לא יכול לסתור או לאשר.אני ניזון מהעיתונות ומויקיפדיה. ההתרשמות שלי היא מכמה מקורות.באף מקור לא נרמזו הדברים שאת מציינת.זה כמובן אינו אומר שאת טועה.זה אומר שאת מכירה את העניינים יותר מקרוב.בעיני הוא דמות מרשימה שמייצגת את הימין היותר שפוי.דמות שיכולה אולי לקרב וללכד ולהרפות מתחים.כמו שאמרתי-אני ניזון ממקורות שונים אותם ציינתי בתגובית קודמת.כלל ידוע שחלק מההתרשמות מאדם נובעת גם מתחושות ואינטואיציה.התרשמותי חהרב פורמן דומה.אבל איני יודע עליו הרבה.מדובר בהתרשמות.את שניהם לא פגשתי אישית.

 100. דב אהרונוב
  #100

  תיקון:התכוונתי לפוטנציאל של חיסול הכותל המערבי בהשוואה לחיזול אלאקצא.לא לבית המקדש כמובן.אגב-הדברים קשורים:מי שיפוצץ את אל אקצא צריך לצפות לתסריט טבעי ומובן מאליו לתסריט חיזול הכותל המערבי.זה כשלעצמו לא מזעזע אותי כלל לעומת חיסול מדינת ישראל.גם הוא תגובה טבעית ומובנת מאליה בעיני למקרה חיסול אל אקצא.

 101. דב אהרונוב
  #101

  אזכיר שהרב פרומן זכרונו לברכה פעל רבות למעו קרוב לבבות עם הפלסטינים דרך מפגשי דת.

 102. שרה
  #102

  ל 92
  קח בחשבון שאנשי עפרה, בית אל, פסגות, אפרת, קדומים. עלי, נווה דניאל, תקוע, אלקנה, קרני שומרון ועוד ועוד, יישובים דומים מאד מאד לאלפי מנשה, יישוב שאותו אתה מכיר ונראה לך שאבסורד לגרד אותו. אממה, ביישובים דלעיל ובעוד רבים כמותם, התושבים, כיפה על ראשם. בגלל זה מותר לגרדם?
  כשאתה רואה במו עיניך יישוב, אתה מבין שכל מאות האלפים המתנחלים רחוקים מאד מאד ממה שמנסים לתאר בתקשורת.
  מנסים להראות אותם כאילו כולם כאותם נערים בסיכון.
  אל תיפול בפח.

 103. דב אהרונוב
  #103

  לגיל אור 90,
  אני בראש אחד איתך בנושא של ההכרח בשילוב כוחות.
  זרקתי לך שאלה בזמנו ולא התייחסת:
  איך אתה מיישם את השויון המוחלט. שוויון כל האזרחים לעומת חוק השבות?
  ברור שיש אפלייה עקיפה בין היהודים והשאר בנושא "חוק השבות".איך אתה מיישב את החוק:נותן לכל ערבי שגר כאן בעבר לחזור לכאן?
  ועוד שאלה:שוויון בחובות.כי שוויון זה שוויון.מגייס את כל האזרחים במדינה גיוס חובה?
  אם אתה בורח מהשאלות האלו אין לך סיכוי לגבש רוב להילוף השלטון.
  הסיסמא שהצעת מתנגשת עם מה ששאלתי לעיל.נכון שהיא במגילת העצמאות.גם שם סתירה.

 104. דב אהרונוב
  #104

  לשרה-102-
  ראשית רוצה להבהיר ש"ברחה" לי ההגהה.תיקנתי מספר טעויות אך לא את"לגרשם" המקום "לגרדם".היה לי חשוב לעשות זאת כי כמו שאת יודעת היטב זה לא הסגנון שלי.
  דבר שני-הרבה יותר חשוב.אני לא מבחין ביו "אלפי מנשה" והשאר. הדהמת אותי.בעיני אלפי מנשה הוא כמו כל היישובים שהזכרת.יותר מכך: אפתיע אותך:אפילו הנערות החמודות שהופיעו בסרטון של נפתלי רז לבי יצא אליהן.הן תמימות.הן אוהבות עם ישראל.אבל הן צעירות והן טועות.אין בי שנאה.זה לא אני.אבל האמירה שלי שהכותל המערבי הוא בסכנה מיידית (וגם המדינה כך)בסכנה.המשך

 105. שרה
  #105

  לדב אהרונוב 99
  הרב פרומן זה סיפור אחר לגמרי. מדובר באדם תמים באופן מופרז ואפילו מעט תמהוני. בסוף ימיו עטה בגדים לבנים כולל שטריימל לבן. היו כאלה שנהו אחריו והיו רבים שמאד הסתייגו ממנו. גם בתקוע.

 106. דב אהרונוב
  #106

  המשך
  האזהרה הזו היא על מנת לפקוח עיניים.כך אני מאמין.וכמובן שאולי אני טועה. בהחלט ייתכן.אך זו הרגשתי האמיתית ואין פה שום דמגוגיה.מה שמפריע לי ביותר הוא שאנשים לוקחים את החוק לידיים.מאיפה זה הגיע?
  השורשים-"כיפוף הידיים" על ידי הרב לווינגר ודומיו!.נעמי רז צודקת!ראיתי בין הסרטונים שהסתעפו מהסרטון שהביא נפתלי רז- גם סרטון קורע לב.ראשי המתנחלים מפחידים רוצח ששוחרר בעיסקת שליט והם גורמים לו להסתתר.כמה קל להבין אותם!אבל אנחנו מדינת חוק!והתוצאה? התנפלות על חיילים בני 18!הדברים מסובכים.אין שחור
  לבן.

 107. דב אהרונוב
  #107

  מאחר שדובר על דמותו המגוונת של הרב יואל בן -נון ברצוני להוסיף כמה עובדות(ממספר מקורות
  ביניהם ויקיפדיה).

  "הרב דוקטור יואל בן-נון הוא רב ציוני ממקימי ישיבת הר-עציון
  ןמחולל מרכזי של "מהפכת התנ"ך"
  בישיבות הדתיות לאומיות".

  מספריו:
  פרקי האבות,כוחה של יהדות ישראלית כולל מקראה לליל העצמאות.
  הרב הוא מחברי
  "הפורום לאחדות לאומית".
  בין חברי הפורום -בנוסף ליואל הן-נון:
  אלוף עוזי דיין,נועה בן ארצי,
  הרב והשר לשעבר דני הרשקוביץ,פרופסור בפקולטה למתמטיקה בטכניון), עו"ד בן-דרור ימיני ועוד רבים.המשך

 108. דב אהרונוב
  #108

  הרב יואל בן-נון היה בין יוזמי וחותמי "אמנת כנרת" שמטרתה לגשר בין המחנות הפוליטיים ולקרב לבבות.

 109. שרה
  #109

  לדב אהרונוב 107, 108
  אתה מאשר שאכן זה האיש.
  אימי היתה אומרת, שגשר הוא לא רק זה שמחבר בין 2 מקומות, אלא גם זה שדורכים עליו. לצערי יואל גרם לכך שידרכו לא רק עליו אלא על הציבור שאותו הוא מתיימר לייצג.

 110. אבנר
  #110

  לא הכרתי אישית את יואל אבל זכיתי לשרת בסדיר ומילואים עם בוגרי בני עקיבא בני גילי וצעירים יותר.
  חברי החילונים ואני הערכנו אותם מפני שהם חבשו את הכיפה על אחורי ראשם,כאומרים-כמוכם כמונו והכיפה היא עיניננו הפרטי,האישי ואיננו תובעים בגינה זכויות ומעמד מיוחד.
  בהדרגה,במיוחד אחרי אסון ששת הימים הכיפה הוזזה ונחבשת על המצח,בבחינת-קודם כל אני דתי-יהודי ומכיעה לי תמורה ככל שאחפוץ עבור כך.
  בניגוד,כנראה,לרוב "חבריו" הוא לא הזיז את הכיפה לעבר המצח-הוא נשאר נאמן להמזרחי,לבני עקיבא האמיתיים,ליהודים שניתן
  המשך

 111. דב אהרונוב
  #111

  לשרה 109
  מטרתי היתה לא רק לאשר שזה האיש. מטרתי היתה לתת תמונה על סגולות האיש שבעיני הוא משכמו ומעלה.
  איש ברמתו יכול להבחין בין מטרה חשובה ובין מטרה חשובה ממנה.
  יואל הוא איש אמיץ מאוד.הוא נאמן לעצמו ונאמן למחנהו.לפי תחושתו המחנה שלו החל ל"זייף".הוא פעל לפי מצפונו.הציבור "שלו" דרך עליו-(בין השאר היה נאלץ לעזוב את היישוב בו התגורר).אומר כך:
  בעיני הנאמנות לעצמך ומולדתך עומדת לפי הסדר לפני הנאמנות לציבור שלך.
  על אנטולי שירנסקי דרכו ויותר מכך.
  על הנביא ירמיהו "דרכו" והשליכו לבית המהפכת.וכך עוד רבים.

 112. גדעון ארליך
  #112

  דב נכבד אתה מתעלם מכך שהוא הודה שבדה מליבו את עלילת הדם על רבנים שכאילו אמרו שטוב להרוג את רבין כי כך יצילו את עם ישראל ( ידיעות 15.11.95 עמ' 6).
  הוא לא נאמן לעצמו. אחרי שהודה שבילף עם דין רודף הוא הצהיר לעיתונות שיותר לא יגיד מלה ב[ענייני ציבור. אך הוא מדבר בלי הרף בענייני הכלל .

  הוא ביחד עם השב"כ עשו הצגה של ליווי צמוד, כאילו שמישהו רצה לפגוע בו.
  תחושותיך על יואל ועל רב פורמן חסרות ערך.
  הרב פורמן היה אדם לא מובן.
  פעם הצטלם לטלויזיה כשהוא צועק על מדרגות מסגד "אללא אכבר",

 113. גדעון ארליך
  #113

  ובעצרת לזכרו סמוך לפטירתו, שבה הייתי, הוא נשא דברים ואמר לקהל שהוא רוצה לקרוא לכל מאות הנוכחים לצעוק יחד אתו " אין אלוהים! אין אלוהים! " כפי שעשה פעם בפגישה עם סטודנטים חילוניים, אבל לא יעשה זאת כי אשתו התעצבנה אז!.
  את עצם הרעיון לערוך כנס זיכרון סמוך לפני המיתה לקח אולי מדן בן אמוץ שעשה זאת קודם.

 114. שרה
  #114

  לאבנר 110
  לא פעם ראשונה שאתה כותב על כיפות המצח, שטות הזויה.

 115. שרה
  #115

  לדב אהרונוב

  כרגע בתכנית עושים סדר, עם גל גבאי, מופיע רינו צרור וחוזר על עלילת הדם של יואל בן נון על דין רודף!!!

  ברקע תמונות הרוקדים עם הפנים המטושטשות,הוא ממשיך ומדבר על תורת המלך שבית המשפט העליון קבע שאין בו פסול!!!!

  מה זה אם לא הסתה?

 116. אבנר
  #116

  שרה אלטלנה-114,כנראה אין לי סרירה ואני נאלץ להסביר לך לאט…
  הכיפה על אחורי הראש או על המצח אינו תאור פיזי אלא סימבולי.
  אחרי אסון ששת הימים התחילו ה"שותפים ההיסטוריים" לגלות את פרצופם האמיתי ועברו לפאזה שלפיה הם הם היהודים הציוניים האמיתיים וכתמורה לכך על הציונים האמיתיים ושאר כל ה"עם" לכרוע בפניהם ברך,לומר אמן על כל גחמה שלהם ולוותר להם תמיד על הכל.
  כיפה על המצח פרושה "אני/אנחנו קודמים לכם בכל דבר ועניין ואתם בעצם לא קיימים.

 117. שרה
  #117

  לאבנר 116
  כל מה שאת כותב על גחמות ודרישה לכריעת ברך ושאר פנינים, הכל מהרהורי ליבך.
  מדובר באנשים שוויתרו על חיים נוחים, למען עמם וארצם. גם כדי להיטיב עם אבנר.
  נכון, היום היישובים מבוססים וגדולים, והחיים בהם נוחים (אם נתעלם מהדרכים המסוכנות), אך אז באותם ימים היה מאד קשה.
  לא רוצה להודות להם? יסתדרו בלי זה, אך אי אמת? זה מוגזם.

  גם לקרוא לששת הימים, אסון, מוזר, לאור האלטרנטיבה….

 118. דב אהרונוב
  #118

  לשרה 115-
  מה שעליכם לעשות הוא לשלוח לויקיפדיה תיקון עם אסמכתאות.מצב ממש לא בריא שיש אינפורמציה לא מדוייקת או אפילו לא נכונה בכלל.הגדולה של הויקיפדיה היא שאם עובדים באופן יסודי אינפורמציה הלוקה בחסר מתעדכנת מהר.
  קחו יוזמה!מי אם לא אתם.זה חשוב בעיני.

 119. דב אהרונוב
  #119

  נב
  כנ"ל עצתי לכם (לך ולגדעון)שתביאו גם אסמכתאות אמינות מהאינטרנט להודאתו של יואל בן נון בשקר מכוון שלו עצמו.בקיצור כדאי להעביר לויקיפדיה אינפורמציה החושפת את האמת.הבנתי מכם שלא מדובר בשמועה או טעות-אלא ממש הודאה ברורה חד משמעית מפיו של יואל בשקר על עניין כה קריטי.כך לפחות הבנתי מכם. הבנתי שיש תיעוד של מאה אחוז -מפיו של יואל בן נון עצמו-על השקר.

 120. נעמיט
  #120

  1. בימי התשובה, גט ליהדות האורתודוכסית
  http://on-the-left-side.org.il/%D7%91%D7%99%D7%9E%D7%99-%D7%94%D7%AA%D7%A9%D7%95%D7%91%D7%94-%D7%92%D7%98-%D7%9C%D7%99%D7%94%D7%93%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%90%D7%95%D7%A8%D7%AA%D7%95%D7%93%D7%95%D7%9B%D7%A1%D7%99%D7%AA/

  2. ומי שמעיד על פרומן "אדם לא מובן", תמהוני – אולי מעיד על עצמו קודם כל?
  לעצרת רבין – לאמונה בשלום
  http://on-the-left-side.org.il/?s=%D7%9E%D7%A0%D7%97%D7%9D+%D7%A4%D7%A8%D7%95%D7%9E%D7%9F

 121. נעמיט
  #121

  עם קצת סבלנות יתכן שנשמע בקרוב ש"התמהוני" ירמיהו בדה מליבו את כל המסופר בירמיהו מ"א על הרוצח ישמעאל בן-נתניהו.

 122. דב אהרונוב
  #122

  לשרה וגדעון,
  בינתיים אני מבין שעלי לבחור בין גרסתכם ובין גירסת כל שאר המקורות-(בנושא הוכחת השקרים של הרב יואל בן נון והודאתו המוכחת בתעודות).
  שוב חוזר על האימרה הנדושה:
  "אומרים לך :אחותך זונה.לך תוכיח שאין לך אחות"
  כמובן-אני מסייג:
  אתם עצמכם מבינים שבשלב זה יש סכוי רציני שיאמינו לויקיפדיה. האינטרס שלכם אמור להוכיח שהתאור של יואל בן נון כאדם מאוד ישר לוקה בחסר.
  הויקיפדיה לא מטייחת לרוב.אם מישהו בעל אינטרס לטייח-בדרך כלל מגיע אחר ומספר את האמת עם אסמכתאות.זו כוחה של ויקיפדיה כאנציקלופדיה מתעדכנת.

 123. גדעון ארליך
  #123

  לדב #122
  אין לך שום זכות לכתוב מה שכתבת כל עוד לא ראית את הידיעה שציטטתי !
  ( ידיעות 15.11.95 עמ' 6)
  שבוע לאחר שזרק את הפצצה אודות רבנים שפסקו דין "רודף" על יצחק רבין התנצל אתמול הרב בן נון "אישית" בפני הרבנים ששמותיהם הועלו בקשר לכך הרב דב ליאור והרב רבינוביץ. לנגד עיני היה הרוצח הפוטנציאלי שמסתובב עם השעון המתקתק בראשו כשהוא חושב שיש בידו הרשאה לרצוח.
  אני מקוה שתגובת הנגד הנזעמת, מפי רבנים לדברים שאמרתי תביא לכך שאם מי שהוא חושב שיש הרשאה כזו יידע עכשיו שאין.

 124. גדעון ארליך
  #124

  זו הפקרות מוחלטת מצדך לכתוב את מה שכתבת בלי לראות קודם מובאה זו שכבר הפניתי אליה. ( אפשר לראות במיקרופילם בספריות אוניברסיטאיות ואחרות.).זו הפקרות מוחלטת מצדך לטעון שמה שפורסם בעיתונות ( כולל ידיעות שרחוק מלהיות 'ימני') הוא שקר, רק בגלל שהדבר שהם פירסמו לא מופיע בויקי.
  מחובתך להתנצל על הטעית הקוראים.

 125. דב אהרונוב
  #125

  מי שרוצה להבין מדוע קשה לי להזדהות עם "שמאל" או "ימין":
  ניקח שני גידולי פרא מ"שני הקצוות".
  פרופ אמיר חצרוני(שפוטר) אחרי רצח מזעזע בידי מחבלים נאלחים:
  "לא אוהב מתנחלים.שמח שהם מתים".
  ותאמינו או לא:
  מראיינים אותו בטלוויזיה בערוץ ממלכתי.אפשר למצוא את זה ביו טיוב.
  בעיני הוא אפילו קיצוני יותר מגדעון לוי שגם אותו לדעתי יש חובה להדיר מהטלוויזיה הממלכתית
  בה הוא מופיע לרוב.
  ןמהצד השני?
  מייד אחרי רצח רבין:
  גלויי השמחה והריקודים בקרב הפלג הכהניסטי של הימין.הקלק:
  "חשבון הנפש לאחר רצח רבין".המשך

 126. דב אהרונוב
  #126

  מי שמחפש משהו עסיסי שניתן לקרוא לו "צחוק הגורל":
  ידידתו הערבייה של אמיר חצרוני הפעילה נגדו אלימות פיזית רצינית כי בגד בה עם אחרות בשהותם בסין.
  בין השאר קרעה את דרכונו הישראלי ותקופה מסויימת התקשה לחזור ארצה.

 127. דב אהרונוב
  #127

  נב
  המשך ל-125
  יותר ממוקד:
  "תגובת החברה הדתית לרצח רבין".
  מסמך מרתק.בין השאר מתבטא שם הרב יואל בן נון באופן חריף נגד התבטאויות של רבנים שתרמו לדעתו לרוצח לבצע את זממו.
  על דברין של הרב יואל בן נון נאמר
  (ראה שם):
  לראשונה בחיי הבנתי לאשורו את הביטוי "היה חשמל באוויר".

 128. גדעון ארליך
  #128

  לדב #127
  אתה מספר סיפורים על מה שיואל מספר על עצמו.
  זו התחמקות בלתי הגונה לחלוטין! מחותבך לעשות את הנדרש ממך ב 123 124! ההפניה היא בהישג יד.

  המשך הכתיבה שלך בנושא בלי לראות את ההפניה – הם הpdb, zkzuk ctn, שמצה על הציבור שאתה מלכלך , ועל כל מי שמצטט את אותה מובאה, והונאת הקוראים.
  עובדה: הציטטה הובאה פעמים רבות

 129. שרה
  #129

  לדב אהרונוב 127

  הרבה דיוקים ביוויקיפדיה זה שהפנית אליו.
  השמטת העובדה שיואל שיקר בקשר לדין רודף ואף הודה בכך.
  כמו׳כ נכתבו שם דברים לא נכונים אודות המאמר בהצופה.
  ובכן, המאמר המדובר הוא של העיתונאי אדיר זיק ז״ל ובו שאלות רבות על רצח רבין.
  תמיהות המעלות את ההשערה שתוכנן ביום נסיון רצח, כדי להכפיש את הימין עקב מצבו של רבין בסקרים. משהו השתבש, וקרה האסון הגדול והנורא ורבין ז״ל נרצח.

  המסקנה, יש להצליב מקורות ולא לסמוך מידי על ויקיפדיה.

 130. דב אהרונוב
  #130

  תמיד תהיתי מה היא מידת השפעתו של פרופ הלל וויס מאוניברסיטת בר אילן על כמה אנשים בסביבתו הארקדמית.
  נזכור שהרוצח יגאל עמיר היה סטודנט שם.אמירותיו של פרופ וויס חמורות ביותר:
  בין אמירותיו:
  על בית המשפט העליון:
  "בית של נבלים שצריך לפזרו בכוח"
  מי שיפתח גוגל ויקליק:
  "הלל וויס יו טיוב"
  ייקבל (בנקל)נאום שטנה נוראי הכולל דברים -חמורים אפילו בהרבה ממה שאמר על יצחק רבין.
  אגב,התנצלותו (יומיים אחרי הרצח) על דברי השטנה הנוראים על יצחק רבין הם שהביאו לתגובתו הסוערת של הרב יואל בן נון שנאמרו אחריו.
  המשך

 131. דב אהרונוב
  #131

  המשך 130
  שלא תהיה טעות.חלילה לי מלהטיל דופי באוניברסיטת בר אילן.בשטח המחקר שלי נמצאת שם קבוצה חזקה מאוד בשטח מחקרי (ביניהם פרופ לארי זלצמן שהוא בעל שם עולמי).
  כמו כן ראוי להזכיר שרבים מאנשי הסגל של אוניברסיטת בר-אילן חתמו על מכתב הסתייגות חריף ביותר נגד הלל וייס שבין השאר השתלח והסיט נגד קצין צה"ל בדרגה גבוהה מאוד.

 132. דב אהרונוב
  #132

  שרה 129-
  גדעון עמיתך מביע עמדה תקיפה ביותר נגדי אף כי בנושא "הצלבת מקורות" הוא לא "משהו".
  הוא מסתמך כל הזמן על מקור אחד ויחיד.ואם מדובר על הצלבה אז בבקשה:
  פתחי את הגוגל בכותרת "הרב יואל בן נון"
  אני עברתי די בהקפדה על המקורות השונים שם.יש הרבה מאוד ואולי החמצתי משהו אך ההצלבה הזו היא בעייתית ביותר מבחינת הצד שלכם.
  ואני עכשיו אומר משהו בכל הרצינות ובלי שום ציניות:
  ויקיפ'דיה הוא מקור מאוד נחשב.העובדה שהיא אנציקלופדיה דינמית המתעדכנת מאפשרת לשנות כל הזמן אם יש "case" רציני.מדוע שלא תיקחו יוזמה?

 133. דב אהרונוב
  #133

  131
  תיקון
  "הסית" ולא "הסיט".

 134. בתיה לבנון
  #134

  לדב אהרונוב, על הטוקבקים הרבים שלך:
  טוב שחזרת לפחות לנושאי המאמר. אבל קבל עצה ידידותית: הפחת את כמות הטוקבקים. זה ממש מעייף את הקוראים.

 135. אבנר
  #135

  פשוט לא יאומן כיצד בעלי האתר מאפשרים לגדעון להשתולל והסתולל כנגד מי שלא חושב כמוהו תוך דרישות מופרכות וחצופות.
  ואולי דווקא טוב שכך-כך ניתן לראות היטב בגודל אמיתי ובצבעים אמיתיים מי הוא הימנון הלטומני דתי הזה המגונן על רוצחים ועל תרבות הרצח היהודית שצצה מחדש בא"י לאחר 2000 שנות העלמות.

 136. דב אהרונוב
  #136

  לבתיה-134
  ייתכן שאני חייב לנקוט בשיטה של כמה מהכותבים כאן:להשתמש בכנויים רבים שונים כולם לא אמיתיים.
  אבל אל דאגה:
  אני גם ככה מאחר בתיקונים של מאמר ו"אעלם" לגמרי לכמה זמן ואולי בכלל.חוץ מזה אני מקנא בגדעון ארליך על כך שאינו מעייף אותך אף כי זה טריויאלי שהוא מרבה בתגוביות הרבה יותר ממני.לפחות אני זוקף לזכותו שאינו מסתיר את זהותו.האם גם את (או אתה)מוכנה לחשוף מי את(או אתה)?

 137. שרה
  #137

  לדב אהרונוב 130
  שמעתי על כך שפרופ׳ הלל וייס התבטא בשפה בלתי עדינה, אך לא גסה, ע״י ציטוט מהמקורות, כשנוכח בהריסת דירת הבת שלו בחברון, וכשנוכח בהרס מכוון של חפצי המשפחה, במיוחד רמיסת צעצועי הילדים, נכדיו.
  ווידאתי זאת עם מישהי שמכירה אותם.
  ברור שבבר אילן יגנו, אוי ואבוי להם אם לא…..

 138. גדעון ארליך
  #138

  לאבנר #135 הדרישה שלך מבעלי האתר היא:
  אל תרשו לגדעון ארליך להפריך מידע שיקרי שאני, אבנר, מפיץ עליו, ובכלל. אל תרשו לו לתת הפניות שאינן נוחות לתעמולת השנאה שאני אבנר מקדם וכו' וכו' ." .
  אתה ממהר להסתמך על מה שתבעת מבעלי האתר ומשקר כאילו אני , גדעון, "מגונן על רוצחים ועל תרבות הרצח". מעולם לא כתבתי מלה בזכות תרבות הרצח. להפך, פעמים רבות כתבתי נגד הסתות לרצח.

 139. דב אהרונוב
  #139

  לשרה 137
  את מכנה את זה "שפה גסה".נו..נניח שזה העניין.מזה אני מסיק בודאות מוחלטת שלא הספקת עד כה להקליק בגוגל

  "פרופ הלל וייס,יו טיוב"

  מה שכתב שם (למעשה הופעה חיה)מכיל קריאה לרצח העם הפלסטינאי.את ההסתה הנוראה נגד המח"ט שביצע את הפינוי כבר הזכרתי.
  אבל הבהרת לי משהו:
  מדוע נרתעו מלעוצרו מייד לחקירה ולהסתפק בהתנצלויות על חלק מדבריו בהופעת האימים שלו.
  חסו עליו כנראה בגלל הפינוי האכזרי כל כך שספג והעלימו עין מהופעת האמים המטורללת.כולם יכולים לצפות ביו טיוב. כאמור,יש רק להקליק:

  "פרופ הלל וייס,יו טיוב"

 140. אבנר
  #140

  מיסטר ארליך-138,
  הפוך גוטה,הפוך.אני דווקא מעודד את בעלי האתר להמשיך ולאפשר לך להשתולל ולהשתלח,לעוות ולסרס ולסלף,לדרוש דרישות חצופות ממי שאינך מסוגל להתמודד עם טיעוניו,להביע דעות חשוכות…בקיצור…ממיטב מישמני הימין הדתי היהודי הגלותי שגילה את החופש להיות אלים אחרי 2000 שנים שנאלץ לכבוש את יצריו האלימים.

 141. דב אהרונוב
  #141

  לשדה 137
  "שאמך תהיה שכולה.שאשתך תהיה אלמנה.שילדיך יהיו יתומים".
  הקללות האלו-דברי פרופסור הלל וויס מאוניברסיטת סר-אילן
  אותם אמר פנים אל פנים למח"ט שהיה אחראי על הפינוי.
  אלו למעו האמת רק חלק מהפנינים.
  שפה גסה אמרת? כך הגדרת זאת?נכון.אפילו מאוד.
  ————————
  הקליקו:פרופ הלל וויס-יו טיוב.
  ושמעט את הלל וייס ב"הופעה חיה".
  —————–
  נחזור שוב אחורה בזמן לרצח רבין.
  נזכיר שאיש הימין (השפוי)-הכה אמיץ והמורם מעם-יזם (בצוותא עם המפד"ל)כנס חשבון נפש שהתקיים יומיים אחרי הרצח.המשך

 142. דב אהרונוב
  #142

  הלל וויס פתח והתנצל על דברי ההסתה שלו לפני הרצח.
  יואל הגיב בסערה כפי שספרתי בתגובות קודמות עם יותר פירוט ועם מראי מקומות על הכנס.

 143. דב אהרונוב
  #143

  המשך
  מי שסבור שהלל וויס שינה דרכו במשך השנים-אז לא!
  הקליקו:

  פרופ הלל וייס -21 אוקטובר 2014

  תקבלו:

  "בר אילן גינתה את פרופ הלל וויס שקרא בפייסבוק להשמדת הפלסטינים".

 144. שרה
  #144

  לדב אהרונוב 141

  זכותו של אדם להתרגז מאד כשהוא רואה שגורמים הרס מכוער לילדיו ופוגעים במכוון בנכדיו.
  יש משהו לא הגון בצילום אדם בשעת כעסו. חשוב על אחד מיקיריך בשעת כעסו, אולי אפילו אתה, יד על הלב, איך היית מגיב? וגם אתה פרופסור. יש, אכן, אנשים קרים כדג, שלא מבטאים רגשותיהם, בד״כ אינם אנשים טובים.
  נמאסה הנבירה הזו בקרביי הימין כדי למצוא חולי.

  אגב, אני רואה קשר בין הסגרת אנשי אצל ולחי לבריטים לבין פעילות שוברים שתיקה, סתם נזכרתי…

 145. אבנר
  #145

  שרה אלטלנה-144
  הסזון ואלטלנה היו הכרח התגוננותי של מדינה בדרך ושל מדינה שאך זה הוקמה מפני בוגדים מעטים שניסו לחבל במאמצים המרכזיים והמשותפים לרוב הציבור למען הקמת מדינתם.
  שוברים שתיקה מנסים להתמודד עם בוגדנות הימין בכך שהם ממשיכים לגרור את המדינה לאבדון.
  הענין הוא שיחסי הכוחות השתנו-הפעם הבוגדים מכהנים בכל המשרות החשובות ולכן פגיעתם אנושה עוד יותר.
  לאלו שרואים לאן מובילה בגידתם לא נותרת ברירה,כל עוד ה"משחק הדמוקרטי" מתקיים אלא לחפש תמיכה בכל מקום אפשרי.
  ובכ"ז-איני תומך בהוצאת המאבק "החוצה"
  המשך

 146. אבנר
  #146

  המשך
  מסיבות עניניות פרקטיות ומבוססות שכל טוב.
  ה"הישג" העיקרי שלהם יהיה הצטרפות אויבים חדשים בעוד שזה רק יחזק את האופי ה"פרעוני" של מנהלי המדינה ותומכיהם.
  בסופו של יום גם מי שמנהלים מדינה יכולים להיות בוגדים.

 147. שרה
  #147

  לאבנר 145

  אחזור על מה שכתבתי רק עכשיו במקום אחר, גם בנושא ההיסטוריה.
  אליהו גולומב בשיחה עם מנחם בגין, 1944:
  ״לא חשוב הדבר אם אנו נירה את הכדור הראשון במלחמת אחים.
  מנגנון התעמולה הוא בידינו, ואנו נכוון את כותב ההיסטוריה.
  תמיד תהיו אתם המתחילים במלחמת אחים״.

 148. אבנר
  #148

  שרה אלטלנה-147,
  הסזון ואלטלנה היו "טיפול" עדין בבוגדים.
  לא מתכחשים לעובדות ולא מעוותים אותן,כמוכם.
  לכל אורך שנות חיבת ציון והציונות מחליפתה הדתיים,בכל ההקשרים,דאגו בראש וראשונה לדתם,טקסיהם וחבריהם-ורק הרבה מאחור למדינה שבדרך ולמדינה לאחר הקמתה.
  תמיד האינטרסים הכללים היו על תנאי-תתנו לנו/תאפשרו לנו לנהוג כפי שאנחנו רוצים-נשתתף במאמץ/לא תתנו-לא תקבלו את השתתפותנו.
  אתם מהאו"ם.
  השתייכותכם אינה טוטאלית.
  רק כלפי אלוהיכם, ההלכה ורבניכם נאמנותכם טוטאלית ולפני כל דבר אחר.

 149. שרה
  #149

  לאבנר 148

  הגדרותיך מוזרות. רצח 16 ניצולי שואה, ונסיון רצח ופציעות
  של רבים אחרים, הם בעיניך ״טיפול עדין״. מזעזע.

  כמו שאמרתי כבר, ״שוברים שתיקה״ ,הלשנה אצל הגויים על יהודים היום, ואלטלנה ומסירת יהודים לבריטים אז, חומר למחשבה.

 150. דב אהרונוב
  #150

  ל"בתיה לבנון"134
  אדוני המסתיר את זהותך.אל תדבר בשם הקוראים.מי שמך? לא ראיתי תומכים רבים לפנייתך הנרגשת וההומנית המגינה על הקוראים.מה שמפליא אותי זה הדבר הבא:אם זה כה מעייף(אותך אני מניח)למה לך לקרוא אותם? מסתבר שאתה דווקא עוקב אחריהם ואפילו נותן לי מחמאה על חזרתי למוטב.אני משוכנע שהתעייפת כהוגן.לך לישון!
  מחר שחר יום חדש. אחרי שתצבור כוח תגיע רענן ותוכל להיאבק שוב בהבנת תגוביותי המשעממות.
  לילה טוב וחלומות נעימים.

 151. נעמיט
  #151

  להפיץ ""ועד מתיישבים יכול להרשות לעצמו מה שאחרים לא יכולים. אין עלי הגבלות, למרות שהכל נעשה בשיתוף פעולה"" (בני קצובר, ראש וועד מתיישבי שומרון)
  http://sixtyone.co.il/price-tag

  בכל מחיר: כך מימנו כספי ציבור פעולות "תג מחיר"
  http://www.molad.org/articles/pricetag

 152. נעמיט
  #152

  10 דברים שלא ידעתם על עמותת "חוננו", שנתמכת כלכלית על-ידי המדינה – מכספנו:

  1) עמותת "חוננו" הוקמה ב-2001 במטרה "לתת הגנה וסיוע לכל אזרח יהודי שמוצא את עצמו בוקר אחד במציאות קשה".

  2 ) בפועל, עמותת "חוננו" מממנת טרוריסטים יהודים ופעילי "תג מחיר" מורשעים בעשרות אלפי שקלים מדי שנה. מי בין נתמכי העמותה? למשל עמי פופר, שרצח שבעה פלסטינים; מחבלי מחתרת בת-עין, שנעצרו כשתכננו פיגוע בבית-ספר לבנות בירושלים; רוצחי הנער הפלסטיני אבו חדיר; ובעז אלברט, שיידה אבנים על אוטובוס שהסיע תלמידות פלסטיניות. אלברט,

 153. נעמיט
  #153

  אלברט, לדוגמה, קיבל מ"חוננו" יותר מ-58 אלף שקל בשנה אחת.

  3) מנהל העמותה הקודם, אריאל גרונר, נעצר על-ידי כוחות הביטחון ונשלח למאסר מנהלי בכלא שקמה לאחר שנקבע כי "פעילותו מגלמת סכנה ממשית לביטחון המדינה ופגיעה בשלום הציבור וכוחות הביטחון". בית המשפט אף קבע כי הוא "פעל להכשרת פעילים להתנגדות בלתי חוקית ואלימה למהלכי ממשלה".

  4) שגיא קייזלר, מנכ"ל ועד מתיישבי השומרון, נהנה גם הוא מכספים שהעבירה לידיו עמותת "חוננו", בזכות בית שהקים במאחז לא חוקי ונהרס על-ידי כוחות הביטחון בשנה שעברה. הבית, אגב, נבנה

 154. נעמיט
  #154

  הבית, אגב, נבנה במאחז הלא חוקי "יישוב הדעת" – אותו מאחז בו תכננו מציתי הבית בדומא את שריפת עלי דוואבשה ובני משפחתו.

  5) בחודש האחרון מנהלת העמותה קמפיין ציבורי במטרה להשחיר את אנשי שירות הביטחון הכללי ולחבל בפעילותו. נציג הארגון, למשל, טען בראיונות לתקשורת כי "השב"כ החליט לשפוך את דמם של נערים".

  6) העמותה הקימה קרן מיוחדת לגיוס תרומות עבור רוצח ראש הממשלה, יגאל עמיר.
  http://sixtyone.co.il/articles/239

 155. נעמיט
  #155

  שימו לב לסעיף 6.
  http://sixtyone.co.il/articles/239

 156. עמירם גולדבלום
  #156

  בדקתי עכשו את ה"הפניה" של גדעון ארליך #45 לדברי מופז כביכול. זה אופיני לימניים קיצוניים. הציטוט הוא מפי נועם ארנון, הדובר השקרן של חברון באותם ימים. ארליך מסתמך על תאור הרדיפה כביכול מפי אשתו של כהניסט ופושע, נועם פדרמן, עוד אחד ממתועבי חברון, שישב בכלא שנתיים אחרי שתקף את משפחתי ואת טדי קולק. גולדשטיין הוא הרוצח המתועב ביותר מאז קום המדינה, חלאת אדם. וארליך "מנקה" אותו כפי שהוא כנראה גם מנקה, בנימוק דומה, את יגאל עמיר על "דין רודף". היהודונאצים משתלטים על השיח בישראל

 157. גדעון ארליך
  #157

  על כתיבת עמירם גולדבלום #145 .
  עמירם מצטט את ההפניה שנתתי ב #45.
  אך שם כתבתי במפורש שאני חוזר על אחת ההפניות שנתתי ב #8 #9.
  עמירם משתדל להעלים את ההפניות שם , שגם אותן בדק וראה שהן מדויקות.
  ומתעסק בהפניה יחידה. זו שהבאתי שוב ב #45.
  כאדם אחראי הוא בדק ומצא שתוכן הידיעה שנתתי =- אמת, ועל כן כתחליף לדיון ענייני לחיזוק האמת עמירם כותב:
  "ימניים קיצוניים, השקרן, אשתו של כהניסט ופושע, המתועב ביותר מאז קום המדינה, חלאת אדם"
  ושולף את נשק יום הדין : "נאצי!!".
  מי שהמציא את "דין רודף" הודה ששיקר

הוספת תגובה

הקוראים מתבקשים להגיב בסגנון ראוי. תגובות עם דברי בלע לא יפורסמו.
מספר התווים בתגובה מוגבל ל - 500.


XHTML: ניתן להשתמש בתגים אלו: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>