הימין השתגע לגמרי. עכשיו נפיל אותו.

מאת: נפתלי רז – מורה-דרך ואיש חינוך

"בית משוגעים שלום" – תמצית פעולות משוגעות של הימין בפחות משבועיים. נתניהו, וכל הימין המשוגע – שותקים (אגב, גם רוב הציבור).

 

 

 

יום ראשון 30.4, ערב יום הזיכרון: פעילי ימין בראשות עו"ד איתמר בן-גביר והח"כ לשעבר מיכאל בן-ארי, היכו וקראו "נאצים" ו"בוגדים" למשפחות שכולות, שקיימו טקס זיכרון יהודי-ערבי חלופי בת"א עם 4,000 איש, מטעם "פורום המשפחות השכולות למען שלום" ותנועת "לוחמים לשלום".  

 

 

יום שני 1.5, ערב יום העצמאות: יושב-ראש הכנסת יולי אדלשטיין שילב בנאום הדלקת המשואות: "לא כל השמאל בוגדני" (אחרי שאמר "לא כל ימין פשיסטי", והתכוון לעצמו?).   

 

 

יום שלישי 2.5, יום העצמאות: שר החינוך בנט העניק פרס ישראל לדוד בארי, המתנחל שבית-המשפט תארו כשקרן פרוע ופורץ בתי פלסטינים, שסיפח את הכפר הפלסטיני סילואן לעמותת "אלע"ד" ("אל עיר דוד"). התנגדו לכך עשרות חתני פרס ישראל, בראשות פרופ' דוד הראל, סגן נשיאת האקדמיה הלאומית למדעים. תמכו עשרות בראשות ראש העיר ירושלים ברקת (המתמודד לרשימת הליכוד).  

 

 

יום רביעי 3.5: נתניהו "קנס" את אונסק"ו במיליון דולר, כנקמה על קביעתה שישראל היא כוח כובש בירושלים המזרחית ועל גינוי חפירות בה (בידי בארי הנ"ל). נתניהו העניש את הארגון שאמר אמת, ואשר "הקפיץ" את התיירות לישראל ב-16 "אתרי מורשת עולמית" שהעניק למצדה, לעכו העתיקה, ל"העיר הלבנה" בת"א, ל"דרך הבשמים" הנבאטית בנגב, ועוד-ועוד.

 

 

יום חמישי 4.5: מתהדקות חקירות המשטרה והפרקליטות על עבירות נתניהו: בדברי הפרקליטה מ"תיק המתנות" עו"ד ליאת בן-ארי, ובחשדות המשטרה על טובות הנאה גם מאיל ההון ספנסר פרטרידג' ("המונית האווירית של נתניהו בארה"ב).

 

 

יום שישי 5.5: שרת המשפטים איילת שקד ושר התיירות יריב לוין הודיעו שהם מקדמים סיפוח של ההתנחלויות בגדה המערבית ב"חוק הנורמות", באמצעות צו אלוף: "לא ניתן לקבל מצב שבו החוק הישראלי אינו מתייחס ל-430,000 אזרחי מדינת ישראל החיים ביהודה ושומרון".

 

 

יום ראשון 7.5: ועדת השרים לחקיקה מקדמת הצבעה על "חוק היועצים המשפטיים", שיאפשר לשרים לבחור בעצמם את היועצים המשפטיים למשרדיהם, כ"משרת אמון" ללא מכרז, במטרה "להכשיר את השרץ". היועץ המשפטי לממשלה פרופ' אביחי מנדלבליט מתנגד לחוק.  

 

 

יום ראשון 7.5: שרת התרבות מירי רגב חיסלה את "שבוע הספר העברי" בפריפריה, בניתוק תקציביה לכך. התאחדות המו"לים הודיעה שלראשונה מזה 18 שנים יערך "שבוע הספר העברי" רק בת"א, בירושלים ובראשון-לציון. השרה רגב הודיעה שבפריפריה היא תארגן לבד…  

 

 

יום שני 8.5: "נתניהו חושש מהנחישות של טראמפ להגיע להסכם", טענו שרים בכירים. נתניהו דחה עד לסיום ביקור טראמפ בישראל (בימים שני-שלישי 22-23.5) דיון בוועדת התכנון של "המנהל האזרחי" על בניות נוספות בהתנחלויות. טראמפ יחל את ביקורו באזורנו בסעודיה, ביום ראשון 21.5. מלך סעודיה, סלמן, הזמין לוועידות-פסגה עם טראמפ 17 שליטים ערבים ומוסלמים סונים, בראשות מלכי ירדן ומרוקו, נשיאי מצרים ואלג'יר, ושליטי נסיכויות הנפט.  

 

 

יום שני 8.5: הנכים דורשים מהממשלה להעלות את קצבאות הנכות ולקבל סיוע ברכישת תרופות. 50 מהם חסמו את הכניסה לירושלים. עופר בוחניק זעק: "התרופה שלי מצילה חיים. אני לא יכול לשלם עליה ועלול למות". ואחר: "הממשלה שולחת אותנו למוות. …אנשים יציתו את עצמם בצמתים וזאת תהיה אחריות של ראש הממשלה". ועדה ממשלתית הגישה את מסקנותיה, ונתניהו הקים מיד ועדה נוספת…  

 

 

יום שני 8.5: הוגשה עתירה לבג"צ, בדרישה להקפיא את החלטת שר החינוך בנט לדחות את חופשת ל"ג בעומר ביום, במענה לחרדים (למנוע מהבערת מדורות בשבת) ובתרעומת הורים ומורים (שתכננו חופשות לסוף-השבוע הארוך שנקבע מראש בתכנית הלימודים).  

 

 

ביום שני 8.5: 894 אסירים ביטחוניים שובתים רעב מזה 22 יום על הרעת תנאיהם. השר לביטחון פנים גלעד ארדן התפאר: "שב"ס טמן לברגותי פח והצליח להפיל אותו" בצילומים נסתרים בתא השירותים שלו שהראוהו אוכל בסתר.  

 

 

יום שלישי 9.5: הימין הרג, ובהשפלה, את "רשות השידור" – ערוץ 1 ורשת ב'. נתניהו, שהוביל חודשים את סגירת "רשות השידור", הודיע ש"שמע על כך בתקשורת. הדבר נעשה לא על דעתו ולא בידיעתו"… ביום רביעי 10.5 הפך שוב הימין בכנסת את ה"תאגיד". פורסם כבר שה"תאגיד" קולט עובדים מתוך שאיפה ל"איזון פוליטי" – לא כישורים, עמדה פוליטית.

 

 

יום שלישי 9.5: הטרוריסטים היהודים של "תג מחיר" חזרו לפעול, בשכונת שועפאת בירושלים ובכפר נאעורה בצפון. משפחת דוואבשה מהכפר דומא בגדה המערבית תבעה את המדינה על אחריותה לטרור "תג מחיר" שבו נרצחו ביולי 2015 הזוג סעד וריהאם ובנם עלי סעד בן השנה וחצי. השב"כ קבע שהרצח בוצע בידי טרוריסטים יהודים, והפרקליטות הגישה כתבי-אשם בגין רצח וחברות בארגון טרור נגד הטרוריסטים עמירם בן-אוליאל וצעיר נוסף.

 

 

יום רביעי 10.5: "חוק הלאום" עבר, בקריאה טרומית, נוגד את מגילת העצמאות המאזנת בין יהדות המדינה לבין "תקיים שוויון זכויות חברתי ומדיני גמור לכל אזרחיה בלי הבדל דת גזע ומין" (2 הצדדים שתומצתו כ"יהודית ודמוקרטית"). "חוק הלאום" קובע שכל החקיקה הישראלית תפורש לאורו. זכויות האדם הבסיסיות, במיוחד של המיעוט הערבי, יוכפפו להעדפות הלאומיות של הרוב היהודי: יבוטל מעמד הערבית כשפה רשמית, ותאופשר הקמת יישובים ליהודים בלבד. הימין פסל אפילו את הצעת ח"כ בני בגין, שהבטיחה שוויון לכל האזרחים. הצעת החוק הפרטית תמתין חודשיים להצעת חוק ממשלתית שיגישו נתניהו, בנט ושקד. שרת המשפטים שקד אמרה שההצעה הממשלתית תאפשר לשופטים להעדיף את אופייה היהודי של ישראל על אופייה הדמוקרטי.

 

 

יום רביעי 10.5: דובר צה"ל וראש אכ"א אלוף מוטי אלמוז התקיף את "בצלם" (בפייסבוק, על סרטון שתיעד קצין דורך נשק נגד 3 פלסטינים בגדה שצילמו את חייליו): "לכל מוציאי דיבתנו רעה, שלום… הקצין פעל כמצופה"… "בצלם" ענו: "ה'סטטוס' של דובר צה"ל מבהיר שוב שמטרת המדינה היא קידום גזל הקרקעות ומפעל ההתנחלויות הלא-חוקי, תוך רמיסת זכויות האדם של הפלסטינים באמצעות הצבא". הגיב שר הביטחון ליברמן: "מכפישי ישראל מ'בצלם' ממשיכים להשחיר את פני צה"ל באמצעות פרובוקציות, סילוף סרטונים ועיוות האמת". משרד החוץ האמריקאי (ביום רביעי 26.4): "'בצלם' הוא חלק חשוב בכל חברה מתפקדת".

 

 

הימין השתגע לגמרי. עכשיו נפיל אותו. המשך בשבוע הבא.

32 תגובות עד עתה

 1. דורון בראבן
  #1

  ביבי וחבריו באמת יצאו מדעתם. הם מסכנים את מדינת ישראל ואת כולנו! הצלחת רז לתמצת את הזוועה. אני מחכה מאד להמשך שלך – איך מפילים את המשוגעים.

 2. נח שגיא
  #2

  כשקוראים את תמצית האירועים השבועית, שבמדינה שפוייה היה מספיק לשנה שלמה, קשה מאד "להכנס לשבת שלום". חייבים לקום מהכורסא ולעשות מעשה!

 3. בני
  #3

  הימין יוצר מדינה חדשה: תוך הבדל דת הבדל גזע ומין. האפשרויות חדות וברורות. לכן כל איש בר דעת ושפוי, כלומר זה כבר לא שמאל ימין מספיק שפיות. לפעול ברגע זה, לא לחכות לבחירות-שכווולם צועקים לא שומעים. היום הזמן לשים בחזית הבית שלט. אני שמתי בביתי את השלט של אראל מרגלית: "השמאל חוזר". זו הצהרה של עוצמה. דבר נחוץ לאחר האווירה הכוחנית פאשיסטית של תקופת ביבי ועיקור השיח הציבורי לכלל הם מול אנחנו. ביבי בדרך לכלא על כל השחיתויות והוא משתולל כמו שמתואר יפה במאמר.

 4. דב
  #4

  לדורון #1
  ראשית כדאי להפסיק להתנשא, ולהתייחס עליהם כעל משוגעים….
  ואם כבר בשגעונות עסקינן, האם יש מישהו שחושב באמת שבוז'י יצליח להחליף את ביבי?

 5. בני
  #5

  רציתי לאמר ששמאל וימין זה עניין יחסי. בתקופת מוסוליני גם אם אתה אדם שפוי ואיש מרכז אתה נחשב שמאל. גם ההיפך נכון. ביבי הצליח לעקר את השיח הציבורי ועכשיו זה הזמן להניף את הדגל שלנו: ישראל ללא הבדל דת גזע ומין. לעומת דגל הביביזם: ישראל תוך הבדל דת הבדל גזע ומין.

 6. עודד
  #6

  לא לשכוח שהמחנצ בראשות הרצוג וליבני בדעותיהם הם חלק מהימין. לעולם לא הביעו דעות הפוכות ויצאו לחול לתמוך בממשלה. אבל מתנגדים לכבס את הכביסה בחול

 7. יוסי פלס
  #7

  ״עכשיו נפיל אותו״? – הצחקתונו! מצבו של היהודו-פשיזם טוב היום מאי-פעם. הציבוריות הישראלית עוברת תהליך מתקדם של הדתה ופשיזציה והסיכויים להילחם בחינוך הלאומני-מיליטאריסטי, שראשיתו עוד בימי מפא״י, אפסיים. ומי הם ה׳אנחנו׳ שיפילו את ביביהו ואת בניטו נפתליני ואת השקדייה הפורחת? הפלייבוי המזדקן יאיר לפיד? בוז׳לה, רכיכת השמאל-מרכז, שהוא בעצם ימין צפונבוני? כל מה שנכתב במאמר אמת ויציב ועצוב. האופטימיות – מגוחכת.

 8. מוטי אשכנזי
  #8

  נפתלי רז, לא מפילים שלטון בהבל פה!לא מיותר להדגיש כי כדי להשיג מטרה זו יש לשכנע אלקטורט מהמרכז-ימין המתון-הליברלי – כן, יש כזה גם בליכוד וגם במה שהיה האלקטורט שח המפד"ל ז"ל – לשנות מהרגליו להצביע ל'ביתו המפלגתי'. כשם שנכון לקרא לאלקטורט זה להיבדל מ'היהדות המשיחית' במפלגות המקור מימין, על המרכז-שמאל להיבדל מארגוני 'משיחיות השלום' שגבר מזמן אינם תורמים לבניית הסכם שלום' אלא להרחקתו, בהרחקת 'המרכז-שמאל' מהשפעה בחברה הישראלית! צריך אומץ לב אזרחי-פוליטי לשנות דפוסי חשיבה שהפכו לבלתי רלווניים.

 9. מוטי אשכנזי
  #9

  נפתלי רז (המשך) כדי להגיע לשלטון יש להגיע לגיבוש "מכנה משותף" על מספר מצומצם של עקרונות מוסכמים, עם אותו חלק מה 'ימין-מרכז' שבוחל באותה התנהלות שהזכרת במאמרך. אם אתה סבור שאם מצע "מרץ ושמאלה" והמוניטין שיצרו 'אירגוני משיחיות השלום' תוכל לעשות זאת, לא זו בלבד שאתה חי בבועה מנותקת, אלא אתה נמצא מבטיח את נצחיותו של 'המחנה הלאומי', ולזה וודאי לא התכוונת !
  בקרוב אעלה הצעתי – ואתן לה פרסום רחב – לאותם העקרונות שלהערכתי עשויים להתקבל כ"מכנה-משותף" על ידי 'המרכז-ימין' המתון-ליברלי.

 10. אוהד נוי
  #10

  אם אפשר להפיל את הימין ״עכשיו״ מדוע לא הפלנו אותו עד עכשיו?
  משום שרב העם הוא דתי וימני, ומה שקורה הוא בערך מה שהימין היה רוצה. ״בערך״ כי היה רוצה יותר ובנתיים לא מצליח.
  עם ההתרבות הטבעית של הימין הדתי, המצב יילך ויחמיר.

 11. נעמיט
  #11

  אני הולכת להגיד כאן משהו לא נעים.
  לפני כ-5 שנים נחתמה בין רשות השידור לבין האוצר (לפיד) רפורמה. על ההתחלה נשלחו הביתה בפועל 700 עובדים.
  אבל מהר מאוד התברר שללפיד ולשר התקשורת ארדן לא היתה כוונה לבצע את הרפורמה.
  מי שנזעק היה דווקא אקוניס. ביבי, בשיטת ההפרד ומשול החביבה עליו, נתן לנערים לשחק לפניו.

  מסע ההתעללות נמשך 5 שנים בגבוי חלקים מהאופוזיציה – בהם אנשים שלפי אשכנזי מוגדרים מרכז שמאל.

  סיום השידורים התאים בדיוק למה שקרה באותן 5 שנים ועם אלה רוצה אשכנזי להחליף את השלטון.
  טוב, יש לו נסיון מ- 77

 12. נעמיט
  #12

  יחי האירוניה. אוחזת נשימתי לראות איך מתמודדת הצעת אשכנזי עם המסמך הבא:

  "הטרגדיה היא שהפכו את זה לפוליטיקה – כאילו אפשר להיות גזען ולא גזען – ולא צריך להתערב במחלוקת הזאת שנהייתה פוליטית. מה שעשו מפקדי הצבא, מה שעשה סגן הרמטכ"ל הוא שמירה על הערכים היסודיים של המדינה ולא עשייה פוליטית. כך צריך להיות. המאבק הוא מאוד רציני ואני חושב שנכון לעמוד על הערכים האלה ולא לשתוק עליהם. אני לא מתפלא על אלה שמדברים. אני מתפלא על אלה ששותקים.

  הדברים שנאמרו…

 13. עמוס
  #13

  ה"תקרנפות" היא מגפה ממארת. אני חושש שרק התערבות חיצונית יכולה לרפא את המדינה שהייתה שלנו.

 14. נעמיט
  #14

  ….הדברים שנאמרו, נאמרו ציבורית. אני משוכנע שאף אחד בצבא לא חושב שהצבא צריך לדבר דברים פוליטיים, אבל הערכים היסודיים של המדינה שהם הבסיס שעליו אנחנו קיימים, הם מעבר לפוליטיקה.

  גזענות זה לא ערך שאפשר להתווכח עליו. יש הסכמה מוחלטת, או צריכה להיות, שגזענות זה אסור ופסול. אנחנו מנענו את הכניסה של כהנא לכנסת בגלל הגזענות שלו. זה דבר שלא עושים בדרך כלל וראינו תופעות לאחרונה שהן כאלה. לכן, כשסגן הרמטכ"ל אומר דברים ערכיים הוא ממלא את תפקידו. אלה דברים של המובן מאליו. כל אחד שגאה במדינה….

 15. נעמיט
  #15

  …..כל אחד שגאה במדינה לא יכול שלא לראות גם את הצללים ואת הדברים הקשים. וצריך להתריע ולעצור את זה.

  זה שהמובן מאליו מוטל בספק, זה מראה משהו על הפוליטיקה, על הנהגה או העדר הנהגה". (ההקלטה יורדת ב-6.6.2016 )"
  http://www.blacklabor.org/?p=58053

  אכן – יחי האירוניה. נראה איך יציע מוטי אשכנזי להתמודד עם הבעיה.

 16. זיווה
  #16

  במאמר נכתב שהשב״כ קבע שהרצח המזעזע בדומא ״בוצע ביד טרוריסטים יהודים״?
  האם הקביעה נעשתה טרם משפט? בטרם הואשם איש?
  בלי קשר לדיעה פוליטית, קביעה כזו אינה תקינה, אם אכן היתה.

 17. זיווה
  #17

  תיקון: בסוף המשפט הראשון צ״ל נקודה ולא סימן שאלה.

 18. ארלט
  #18

  תודה, נפתלי, אתה צודק בקביעותיך. מאז פרסום מאמרך נוספו עוד דברים "משוגעים" – איסור על אנשי תעיוש להגיע עם הכפריים לשטחי המרעה שלהם, הצעת חוק להגביל את זכות העתירה לפני בית המשפט וכו'.

 19. דב אהרווב
  #19

  מוטי אשכנזי 8,9

  יישר כוח!

  אינך מרבה לכתוב כאן אבל מה שאתה אומר כשאתה כותב חשוב מאוד.
  הסכויים להחליף את ההנהגה לא רבים.
  אם היא תוחלף זה יהיה -כמה מוזר לומר זאת – בזכות פייגלין ועוד כמה קחיצוניים שבקיצוניים מצד ימים אפילו של בנט.פייגלין מקים מפלגה מימין לנהנתניהו.ביבי הצליח לנטרל בתוך הליכוד את האיש הזה שיש בו כריזמה לא מבוטלת.בשלב מסויים הצביעו עבורו כרבע מאנשי מרכז הליכוד.ברוכ שאין לו צל של סיכוי לכבוש את מקומו של ביבי.אך הפילוג ההולך וגובר בימין מחליש אותו לדעתי.גם בוגי יעלון שייך לימין.המשך

 20. מנחם שטיין
  #20

  אוהד נוי #10 קובע בצדק שאי אפשר להפיל את הימין
  משום שרב העם הוא דתי וימני.
  כלומר הוא מכיר בשלטון המדינה, זאת אומרת השלטון לפי מהות המדינה.ושצריך להיות נאמנים לשלטון המדינה.
  עמוס #13 כותב מהכיוון ההפוך "רק התערבות חיצונית יכולה לרפא את המדינה שהייתה שלנו".
  אולי בגלל שתי הגישות ההפוכות האלה יולי אדלשטיין אמר את הדברים הקיצוניים שלו שמוזכרים במאמר בפסקה השניה.

 21. דב אהרווב
  #21

  המשך

  גם בוגי יעלון שייך לאלו שמנסים לכבוש את מקומו של ביבי.אין לזה סיכוי אבל גם הוא -כמו פייגלין-מחליש את נתניהו במידה מסויימת.ובל נשכח את יאיר לפיד שאינו שמאל אמתי אבל הוא רחוק מאוד מדיעות הימין הקיצוני.הוא בשום פנים ואופן אינו משיחיסט מסוכן שחולם על הריסת מסגד אל אקצה.הוסיפו לזה את פניית הפרסה של "משיח הימין" הישראלי הלא הוא
  טראמפ ואת העבים המתקשרים בנושא חקירות ביבי.בקיצור-הכיסא של ביבי מתנדנד.
  זה הזמן לפעול בקור רוח ובתבונה.
  מה שמשדר לנו מוטי אשכנזי הוא בדיוק זה!לא לאבד את העשתונות!

 22. פריץ היקה
  #22

  עכשיו נפיל את הימין? יומרה חסרת כיסוי!מזכירלי את האיש שיעץ לצ׳רצ׳יל להרתיח את האוקינוס האטלנטי נגד הצוללות הגרמניות. בעיה קטנה .איך עושים את זה.
  מהומת השידורים הציבוריים. הם אף םעם לא היו עצמאיים מהשלטון עם קום המדינה תחת השלטון האוטוריטרי של בן-גוריון הם היו מחלקה במשרד ראש הממשלה אשכול הנהיג ליברליזציה מסוימת. עם הכנסת הטלויזיה היא המשיכה להיות קול אדוניו.
  זה לא המאב ק שלי את המידע על הנעשה בארץ אני מקבל מהעיתון בשם זה ומאתרי שמאל ברובם יהודיים, חוץ ממסדים מחו׳׳ל.

 23. אבנר
  #23

  אוהד נוי-10
  מסכם בקצרה את האמת אודות המצב.

 24. דב אהרווב
  #24

  לנפתלי רז כותב המאמר ולנעמיט ותגובותיה ליוזמת מוטי אשכנזי.

  אני לא חושב כלל וכלל שהסיכוי להפיל את השלטון דומה לסיכוי ל"הרתיח את האוקיינוס האטלנטי" -"היוזמה" שמזכיר לנו פריץ היקה.
  ניסיתי בתגובותי למה שמציע מוטי אשכנזי להסביר מדוע אני מסכים ומזדהה עם גישתו.המשפט: "בתחבולות תעשה לך מלחמה" ניתן להרחיבו :"בתחבולות תעשה לך מלחמה למען השלום".במצב הנוכחי של המפה הפוליטית חייבים לעשות חשבון נפש נוקב על דרכו של השמאל בשנים האחרונות.אין מה להתייאש.נכון שהימין מפשל ומזייף יותר ויותר.
  המשך

 25. דב אהרווב
  #25

  המשך
  מעבר לדאגה על הפגיעות החמורות של השלטון בדמוקרטיה ומעבר להסתה נגד פעילות לגיטימית ואמיצה של אנשי שמאל -נשאלת גם השאלה הבאה:
  באילו כיוונים יש לפעול על מנת להשפיע יותר על ההמונים לשם שינוי המגמות הכה מסוכנות.
  נכון בהחלט שהעיוורון של אנשי פריפריה רבים מאוד מתסכל.
  האם לא ראוי להדגיש הרבה יותר את הפערים החברתיים שרק הולכים ומעצימים כל הזמן?
  שחיתות נוראה גם היא סכנה בטחונית! כשחייל בצבא חושב על מצב כלכלי נורא בבית הוריו-הוא לא מסוגל להילחם למען המדינה ולעתים
  יערוק מיחידתו על מנת לסייע בבית.

 26. יוסף אליעז
  #26

  הבאה לקבר ישראל חשובה, אף פיקוח נפש חשוב יותר. שחררנו רוצחים עבור גופות ולחץ משפחות לא לגיטימי. המשוחררים שבו ורצחו.
  עמנו שכל 6 מליונים שלא הובאו לקבר ישראל משפ' גולדין האצילה בקשה שלא לשחרר וצחים עבור גופה וכך ראוי.
  מנהיג שאינו מסוגל לעמוד בלחץ אינו ראוי לתפקידו. כך רבין ז"ל וכך ביבי.

 27. עוזי סנדורי
  #27

  נפתול יקר. על אף ההבדלים בינינו בכל הקשור לתפיסת העולם הפוליטית ,המהלך השלומיאלי של הממשלה והטיפול בנושא סגירת רשות השידור הכעיס אותי כל כך שבאיבחת מייל הודעתי על ביטול חברותי במפלגת הליכוד !! אמנם אין במהלך כדי לשנות כוון ,אך חשבתי שזו הדרך להביע מורת רוח ממהלך כזה או אחר……אז שתדע.

 28. אבנר
  #28

  הדגש מצוי במילה "לגמרי"-כלומר,הוא משוגע מרגע בריאתו אבל,כביכול,במידה,מצליח איכשהו לשמור על חזות סבירה של נורמליות.
  הרשימה המרשימה אכן תומכת במילה "לגמרי".
  כל המעצורים נעלמו אבל…אנחנו צפויים לעוד עלילות שילכו ויקצינו.
  לא יכולתי,למקרא רצף ההשתוללות האובדנית שהביא ותאר נפתלי,שלא להיזכר בסרטון הבא

  https://www.youtube.com/watch?v=88YkHeRkIaE

  ההתנהגות המבולבלת לפני ההתאבדות כפי שנתפשו במצלמות בזמן אמת.
  מצמרר שם וכאן וכאן זה אנחנו ומשפחותינו.
  האם תוכל,נפתלי,לעצור את הטירוף?
  זהירות!!!!!!!

 29. אבנר
  #29

  הימין השתגע?
  במקרה נתקלתי בתגובה של דב(אבן)שטיין,מגיב שנהג להשתתף כאן בעבר.
  הוא הגיב למאמר של נפתלי שעסק בהרס המימצאים הארכיאולוגיים בפלמירה ע"י דאע"ש.
  דב שטיין #31
  24 במאי, 2015 בשעה 23:39
  אנו היהודים תומכים בהחלט בחיסול כל "שכיות החמדה" האליליות. אם היינו נבונים דיינו להביע זאת מפורשות ולתמוך בצעד הזה ייתכן מאוד ושנאת האיסלאם, המייחד את הקב"ה, אלינו, היתה משתנה כליל!!!".
  דבר מה חדש?
  http://on-the-left-side.org.il/%D7%93%D7%90%D7%A2%D7%A9-%D7%91%D7%A4%D7%9C%D7%9E%D7%99%D7%A8%D7%94/

 30. נפתלי רז
  #30

  עוזי חברי (#27), ריגשת אותי – ושימחת אותי. לא בגלל שיצאת מהליכוד (אני יצאתי מ"העבודה" לפני כמה שנים בגלל שלי יחימוביץ'…) – אלא בגלל שחיזקת את דעתי ששגעונות הימין יאפשרו עכשיו להפילו, ולהציל את המדינה. בדיעבד ענית לפקפוקים גם של אנשי שמאל…
  ולעצם המהלך שלך עוזי – תמיד היית ישר ואמיץ. תחזקנה!

 31. רותי זקוביץ
  #31

  נפתלי יקר, מציעה דבר שאולי תעשה ממילא – לנצל במה חשובה זו כדי לקרוא ל"כל מי שזז" במחננו לבוא להפגנת ההמונים במוצ"ש 27ץ5 בכיכר רבין, הפגנה שססמתה "שתי מדינות תקווה אחת". אני חושבת שזה אחד הקריטריונים שמרבית הכוחות האופוזיציוניים צריכים ויכולים להתאחד לאורו (ע"ע דברי מוטי אשכנזי). נוכחות מאסיבית חיונית כדי שזו תהיה באמת הפגנת המונים מעצימה.

 32. אבנר
  #32

  פלוגת טירונים חרדים הוכנסה לחדר אוכל בבסיס הטירונות לארוחה חלבית פחות מ-6 שעות לאחר שנערכה שם ארוחה בשרית….

  http://rotter.net/forum/scoops1/402260.shtml?utm_source=finance.sponser.co.il&utm_medium=ticker

הוספת תגובה

הקוראים מתבקשים להגיב בסגנון ראוי. תגובות עם דברי בלע לא יפורסמו.
מספר התווים בתגובה מוגבל ל - 500.


XHTML: ניתן להשתמש בתגים אלו: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>