ארץ אוכלת יושביה

מאת: נפתלי רז – מורה-דרך ואיש חינוך

"העבודה" הסוציאל-דמוקרטית ושוחרת השלום מובלת על-ידי קפיטליסט של "מנהיגות שדואגת לדימונה ולא רק לעמונה". לא רק עמונה – גם עמונה!…

 

 

 

המפלגה של 6 האריות – שהקימו מדינה, יצרו סוציאליזם ודמוקרטיה, והביאו שלום: דוד בן-גוריון, לוי אשכול, יצחק רבין, שמעון פרס, עמרם מצנע ועמיר פרץ, הובלה גם בידי 6 גמדים – שהרסו מדינה, הביאו קפיטליזם, ערערו דמוקרטיה ויצרו מלחמות: גולדה מאיר, אהוד ברק, פואד בן-אליעזר, שלי יחימוביץ', בוז'י הרצוג, ועכשיו אבי גבאי.

 

 

זהו אבי גבאי – שהצביע ליכוד (וניסה להכחיש); זהו אבי גבאי – שעזר להקים מפלגת ימין נוספת, חייכנית, "כולנו"; זהו אבי גבאי – שעבד כשר בממשלת הימין הקיצוני – והמושחת!; זהו אבי גבאי – שהסכים בממשלה לחוק ה"הסדרה", חוק הגזל; זהו אבי גבאי – שהסכים בממשלה להכנת חוק הסיפוח "מעלה אדומים תחילה"; זהו אבי גבאי – שדילג השנה ל"עבודה", ניצל אופנה של "חדש", וכיושב-ראשה רוצה "מנהיגות שדואגת לדימונה ולא רק לעמונה". לא רק – גם!; זהו אבי גבאי שנואם שעה – אבל לא פוצה פה נגד נתניהו שמגדיל את "מורשת העם היהודי בקריית-ארבע ובחברון"; זהו אבי גבאי – שלא פוצה פה נגד "חוק ירושלים רבתי" שיספח התנחלויות לירושלים; זהו אבי גבאי – שלא פוצה פה על התנגדות הימין הקיצוני להרחבת העיר הפלסטינית קלקיליה; זהו אבי גבאי – שרוצה עכשיו לצמרת שלו גם את חברו הימני "המוסרי" בוגי יעלון; וזהו אבי גבאי – שרוצה את חברתו שלי יחימוביץ', "החברתית" שברחה מהשלום וריסקה את "העבודה"; וזהו אבי גבאי הקפיטליסט העשיר מסביון – שלא פוצה פה על מושחתות ידידיו העשירים, ולא על עליית האבטלה בפריפריה – היהודית והערבית, הפריפריה של ארץ אוכלת יושביה.

 

 

 

בין "העבודה", על אריותיה וגמדיה, היו גם מפלגות ימין עם מנהיגות. היה אריה דמוקרט 1 – מנחם בגין; היה בריון 1 – יצחק שמיר; והיו – ויש! – 7 רמאים מושחתים "מקורבי" מיליונרים – אריק שרון, משה קצב, אריה דרעי, אהוד אולמרט, איווט ליברמן, אורי אריאל, ועכשיו בנימין נתניהו ומשפחתו ו"מקורביו".

 

 

וב"עבודה" – איזה אבי גבאי נגלה? אבי גבאי של הימין של נתניהו ו"מקורביו"? אבי גבאי של הימין החייכני של "כולנו"? אבי גבאי של הימין "המוסרי" של בוגי יעלון? אבי גבאי של "החברתית" שברחה מהשלום וריסקה את "העבודה", שלי יחימוביץ'? אבי גבאי של "תומכו" העריק הממתין לקריאה, אהוד ברק? אבי גבאי של ארץ אוכלת יושביה?

 

 

עמיר פרץ לא הפסיד – "העבודה" הפסידה, הסוציאל-דמוקרטיה הפסידה, מחנה השלום הפסיד, מדינת ישראל הפסידה. ארץ אוכלת יושביה.

 

 

64 תגובות עד עתה

 1. מגיב לתומו
  #1

  כך מחנה השמאל תמיד מחמיץ את היעד שהוא חולם עליו.וכך מעוותים מציאות ומתרחקים מהעיקר. קשה לעכל את הפסדו של פרץ. ברוך שזה קרה. גם אילו פרץ היה אקרובט לא היה מקרב בצעד אחד את היעד החשוב להחליף את השלטון הרקוב והמושחת של הליכוד. גבאי איש שיכול לעשות זאת ואני מציע להזהר מלהתעמת אתו כמו מדובר באויב. מעתה חובה לראות בו שליח הראוי לסיוע ולא לגינויים מהם כאלה שאין להם אחיזה במציאות. זה גם מבחנו האישי של נפתלי רז.

 2. גדעון ל.
  #2

  בהחלט לא ברור מה אבי גבאי מתכוון "למכור" לכל האנשים שהוא רוצה לצרף למפלגת העבודה. אנחנו ממש לא יודעים איזה עמדות מדיניות הוא מביא. ונכון שהחבורה שהתייצבה לצידו – יש בה כמה דמויות לא ראויות לגמרי, בעיקר האדון השחצן ברק והגברת השחצנית שלי. לא נותר לנו אלא לקוות שעל אף עברו, הוא יידע לשנות כיוון ולהציג שמאל אמיתי.

 3. דניאלה גביר
  #3

  ל"מגיב" #1: התגובה ממש לא לתומך. מצאת משיח נאלם ונדבקת בו, ועכשיו לא נעים לך להודות שכל דברי נפתלי רז נכונים ומדויקים וגבאי קפיטליסט ימני. אני מניחה שבעבר הצבעת למפלגת המשיחים הקשישים. תזכור איך התפרקו.

 4. Marc boosen
  #4

  עובדה- לאורך 40 השנים האחרונות- לא הצליח המרכז-שמאל להצמיח מנהיגים אשר יזכו גם לאמון הציבור (למעט 2 חריגים).

  מדוע?

  האם חסרים אנשים מוכשרים במרכז-שמאל אשר יכולים לעורר את אמון הציבור? קשה לי להאמין.

  או- אולי המוכשרים מהשמאל אינם רוצים להיכנס לפוליטיקה? אם כן- למה?

  או- אולי טעו בדרך, ולכן אינם מנצחים בבחירות?

  חבל, אבל במקום לברר זאת, תוקף כותב המאמר את מי שכן ניצח…

 5. ברוך צ.
  #5

  האם נופתע אם בחקירות על בזק יחקר גם המנכ"ל לשעבר, אבי גבאי?

 6. דב אהרונוב
  #6

  אבי גבאי קיבל אתמול שיחת טלפון מאבו מאזן.השיחה ביניהם מבשרת טובות.
  תנו לו מאה ימי חסד.אנחנו יכולים עוד להיות מופתעים מאוד לטובה.

  בטוח שהאיש הוא לא איש של "שוברים שתיקה" או של "בצלם".הוא גם לא איש של "שלום עכשיו".אך בודאי ובודאי אינו משיחיסט הזוי.
  הוא ריאליסט ורוצה בשלום אך לא בכל מחיר ולא בעד "שלום" שיוכח כמשהו שאינו שלום אלא היפוכו.

  אבי גבאי נבחר למנהיג מפלגת העבודה.הוא לא מנהיג מרצ.במצע מפלגת העבודה כתוב במפורש שגושי ההתנחלויות יישארו בידינו.מי שמתנגד לכך בתוקף – המפלגה המתאימה לו היא מרצ.

 7. גיל אלכסנדר
  #7

  חובה להפריד בין אידאולוגיה לפוליטיקה, כמעט מאותה סיבה שצריך להפריד בין דת לפוליטיקה. ככל שהאידאולוגיה יותר חזקה היא תגרום ליותר פילוגים. ראו על מה התלפגה התנועה הקיבוצית. במפלגה פוליטית, חייבים למצוא את המחנה המשותף הנמוך ביותר כדי לכבוש את השלטון.לפי התרשמותי, אבי גבאי הוא מנהיג ישר שלא מחפש הנאות אישיות בפוליטיקה. הוא בא עם תוכנית סדורה, מביא סגנון חדש "חיובי" ולא עסוק בהשמצות של הירב. אני רואה בחיוב את התפתרותו מממשלת נתניהו לאחר שהוא הבין לאן הוא נפל. סוציאל דמוקראט אמיתי. תנו לו צ'אנס!

 8. עודד
  #8

  מוגזם ומכוער שכותב המאמר הוא גרופי של ציפי ליבני. איזה הבדל יש בינה ובין גבאי. רק צרות עין

 9. ערן עובדיה
  #9

  בחירתו של אבי גבאי היא רעידת אדמה. לראשונה מאז אהוד ברק מתחרה על ראשות הממשלה אדם בעל כושר מנהיגות, יכולת לנהל ולהוביל, ואג'נדה של משא ומתן לשלום.
  הוא מספיק מרכזי כדי לכבוש את ליבם של מצביעי ימין ומי שלא נוח לו יכול להצביע למרץ או לרשימה המשותפת על פי טעמו,ולחזק את הכוחות הסוציאליסטים משמאל, אין רע בכך אלא רק טוב.
  אני בטוח שביקורת עניינית יכולה לתרום לחיזוק המחנה אך תארים בנוסח גמד שלאחריהם הסברים וצידוקים סיסמאיים לא פחות מסיתים ומפצלים את המחנה.אל נהא כדבר הכתוב, מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו

 10. מיקי גור
  #10

  עמיר פרץ הוא טלית שכולה תכלת? אינני חבר במפלגת העבודה אך לו הייתי חבר, לא הייתי כותב מאמר שכזה ( גם לו חשבתי כך אודותיו ולא זה המצב) אלא תומך באבי גבאי, מתייצב לצידו ולעזרתו כפי שעשו כל המתמודדים ונותן לו את ברכת הדרך ולכל הפחות מאה ימי חסד…

 11. דב אהרונוב
  #11

  לגדיון ל. 2-
  אמרת "דמויות לא ראויות לגמרי"

  מנית ביניהן את אהוד ברק.זהו האיש שיש לו עיטורי גבורה במספר גדול יותר משל כל אזרח אחר במדינה.

  מנית גם את שלי יחימוביץ.זו האישה שמגינה על החלשים במדינה ממש בהקרבה.נלחמת בהפרטות של בתי אבות במלוא העוצמה,עם הישגים מרשימים מוכחים.

  לא ראויות לגמרי"??מי ששחצן זה אתה!.תביא את רשימת הישיגך-מר אלמוני שמסתיר את זהותך.

  כך נוכל להשוות מי ראוי יותר ומי פחות.בקורת על שלי ועל ברק?לגיטימית בהחלט.אפילו בקורת נוקבת לגיטימית.אבל פסילה טוטאלית?? מאוד לא ראוי ולא מקובל.

 12. ברנשטיין דב
  #12

  עמיר ואבי ,במהלך שבוע ההתמודדות לא"ליכלכו",זה על זה ועל כך זכו להערכתי.
  יצחק הפסיד ונרתם לבקשתו של גבאי להמשיך בתפקיד יו"ר האופוזיציה.
  אנו מתחילים את המאבק על השלטון ובהחלט רצוי שכולנו נשלב ידיים (ממס"ד ועד המשותפת)וכל שביניהם.
  במקום להשתלח באדם שנבחר להנהיג מפלגה שניה בגודלה ולסייע לו ולמחנה להגיע ל"30 מנדטים"כדברי גבאי,נפרגן כמקובל 100 ימי חסד ונקרא לכל "מחנה השלום"לדגל ובנובמבר במלאת 22 שנה לרצח ששינה ההסטוריה של מדינתנו,נמלא בהמונינו את הכיכר ונקרא ל"שלום של אמיצים".

 13. יגאל ג.
  #13

  מי שעדיין מתייחס לאוסף הקבוצתי שבראשו הועמד גבאי כאל "מפלגת שמאל" נתון בבעיה.
  הואיל וכך, מה לי ולכל הניתוח הנ"ל?

 14. גיורא סגל
  #14

  …ואני ממש לא מופתע!!!
  מי שמצפה ממפלגת העבודה על כול מרכיביה השונים והמשונים להציג אלטרנטיבה – טועה ומטעה. על מפלגת העבודה מוטלת אשמת החטא הקדמון של הקמת ההתנחלויות, ולפיכך מפלגת העבודה היא האחראית הראשית לאי מציאת פתרון של שלום עם הפלשתינאים. מאז המהפך של 77, קורצים מנהיגי העבודה למצביעי הימין בהציעם פרוגרמה פוליטית נוסח הליכוד ב'. אם-כן למה יש לצפות? אבי גבאי הוא עוד כוכב שביט נוסח מטמין הפתקים בכותל – יאיר לפיד. אבי גבאי אינו אלטרנטיבה – הוא עוד מאותו סוג בו מחנה השלום כבר מאס.

 15. אבנר
  #15

  נפתלי-הארץ לא אוכלת שום דבר-מי שאוכל אלו אזרחיה/תושביה והם אוכלים אותה,ואחד את השני, בהתנהגותם כלפיה וכלפי האחרים.
  ואם מדובר באנשים הרי שדבריך מזכירים לי קימעה את דברי בן אהרון אחרי בחירות 77 כשאמר,בערך שצריך להחליף את תושבי המדינה.
  זה האסון הגדול של התנועה הציונית שלא הצליחה לשכנע את היהודים הגלותיים לנטוש את סיר הבשר.
  ואלה שבאו רחוקים,הם וצאצאיהם מהערכים והאידאלים של חלק מרכזי מבין מקימי התנועה הציונית והמדינה.תנאי הפתיחה של הקמת המדינה היו בלתי אפשריים ונותרו כאלה.
  הכל בראש ובלב.
  מצטער.

 16. אבנר
  #16

  מפא"י היתה סופרמרקט של בעלי דעות שונות,לא יותר מדי,שהצליחו לקיים ביחד שהספיק כדי להגיע להחלטות משותפות ולבצע אותן.
  הדבק שהחזיק אותם ביחד היתה המטרה המשותפת של הפרוייקט הציוני שלמען הגשמתו חברי הסופרמרקט היו מוכנים לוותר על חלק מהדברים החשובים להם.
  הויכוח לא היה על המטרה כמו על הדרכים והאמצעים להשגתה.
  היום הויכוח הוא על המטרה/היעדים של המדינה ובוודאי שנגזר מכך שוני גדול בדבר הדרכים והאמצעים.
  נוסיף לכך את השוני התרבותי ונקבל ערב רב קקפוני
  עם הרבה תזמורות מקהלות ומנצחים המתאמצים להתגבר על
  המשך

 17. גדעון ארליך
  #17

  לדב אהרונוב 11 ליתר פרוט:

  1: אמיתי חסון קיבל 6 עיטורים על מעשים שעשה (לאחר זמן 2 מהם אוחדו לעיטור גבוה יותר- עיתון במחנה ראש השנה תשע"א).
  2:סרן נחמיה כהן מסיירת מטכ"ל קיבל 5 עיטורים על 5 מעשים.
  3: אהוד ברק קיבל 4 עיטורים על מעשים שעשה ועיטור הוקרה בסיום פיקודו בסיירת מטכ"ל. (סביר שעל תרומה מיוחדת ליחידה)

  http://tinyurl.com/y8vcx68u
  שלושה חולקים את תואר החייל המעוטר ביותר בצה"ל. סרן נחמיה כהן, לוחם בסיירת מטכ"ל, שנהרג במלחמת ששת הימים; רא"ל (מיל') אהוד ברק; וטייס המסוקים אל"ם (מיל') אמיתי חסון.

 18. ירח
  #18

  כעת המשימה הפוליטית היא לשבור את המיתוס "לביבי אין תחליף". אם זאת יעשה על ידי איש שמזוה בצורה כלשהי עם דרכה ההיסטורית (והמפוטלת למדי, נהנה כנים) של תנועות העבודה, דיינו. העיקר להוכיח שאפשר אחרת! לא צריך לראות כמטרה המידית את "חברת העתיד" ושלום לעומי עולמים. העיקר להחליף סוסים להרחיק מן השלטון את הימין המשיחי ואת בעלי האינטרסים השבטיים ואת הפוליטיקאים המושחחתים. העיקר הוא האנשים שיהיו סביבו ושיפקחו עליו.מי שרוצה הכל או לא כלום, יקבל רק לא כלום.עצוב, אבל כך הדברים מתרחשים :רומא לא נבנתה ביום אחד.

 19. צפי
  #19

  אני חושבת שכאנשי שמאל ראוי שנחשוב פתוח ואמיץ ולא בסיסמאות…
  אבי גבאי ניהל לכל אורך הדרך קמפיין של מה כן.
  אבי גבאי אמר באומץ וביושר "נדאג לדימונה ולא לעמונה".
  אני חושבת שיש לנו אדם מזן אחר שבחר לתת לציבור ולהוביל מתוך בנייה (ולא מתוך פחד שזוהי משנתו של ביבי).
  גם אם אני לא מסכימה עם אבי גבאי על כל הפרטים ועל כל הסיבות להחלטות, לאבי גבאי יש ראייה של דאגה לאדם. ובעיני זהו הערך הנכון.
  אבי גבאי מביא את כוח התקווה!
  בואו ניקח את ההזדמנות המיוחדת הזאת, ונתמוך במי שמביא סגנון אחר.
  מגיע לנו מדינה ראויה.

 20. אבנר
  #20

  המשך
  הרעשים שהאחרים מייצרים.
  להבנתי מי שמחסל את מעט הביחד החשוב לקיום חברה והשגת מטרות הם המתנחבלים והחרדים בהציבם מטרות שאינן ברות השגה ובמקביל מערערות את יכולת שרידותה.
  ה"אשם" במצב הוא ב.ג שלא הסכים לשום כלי לסינון המהגרים למדינה.
  נימוקו נשען על ההבנה שלא ייתכן שאחרי מאבק למען "עלייה חופשית" המדינה תסגור שעריה בפני יהודי כלשהו.
  אני מעריך שהוא היה בדילמה אבל הכריע למען עלייה גורפת.
  "הכשרת הלבבות" הוא מושג שהמציא אחד העם שכוונתו שללא חינוך ל"קראת" אין סיכוי שאנשים יצטרפו להגשמת מטרות
  המשך

 21. אבנר
  #21

  המשך
  מושג זה דומה למושג הדתי של "הכשרת המידות"-גם כאן ההגשמת המרות תלויה בחינוך מתאים.
  כור ההיתוך היה סוג של נסיון ל"הכשיר לבבות" אבל חסר סיכוי אמיתי כאשר איפשרה המדינה להכניס לגבולותיה אנשים מבוגרים שאין סיכוי ל"הכשיר את לבותיהם" כך שיסכימו לקבל עליהם עול ומצוות של הציונות ולוותר על עול ומיצוות תרבותם המקורית.
  לכן חלק גדול מהסרטיפיקטים בימי האנגלים נמסר ולצעירים בגולה שהיו בנערותם חברים בתנועות נוער ציוני ובקיץ יצאו ל"הכשרות" ושם למדו את "עבודת האדמה" מפני שזה מה שהיה הכרחי אז.
  וגם היום.
  המשך

 22. אבנר
  #22

  המשך
  אבל…אין סיכוי שהיום "יוכשרו הלבבות" רבים במידה שתספיק להטות את המטוטלת הפוליטית מהימין על כתותיו לעבר השמאל על כתותיו.
  והמקום שבו חייב להתבצע השינוי הוא בקלפי, כל עוד אנחנו רוצים לקיים משטר דמוקרטי.

 23. אבנר
  #23

  ד"ר גיא בכור מתארח באופ קבוע בתכנית הבוקר של אברי גחעד והילה קורח.
  בסרטון דיון אודות "זכות השיבה" בהשתתפותו של פרץ.
  לצערי הרב הוא מחץ את פרץ,השתלט על הדיון,הפסיק אותו כל הזמן בעוד פרץ איפשר לו לדבר ללא הפרעה.
  פרץ נראה אובד עצות,חסר כל כריזמה ו"נפח",ללא שום הקרנת ערך ועוצמה.
  את המעט שהצליח לומר ליווה בהרבה תנועות ידיים והתנועע בחוסר שקט בכיסאו.
  באמת הצטערתי בשבילו ובשבילנו אבל כנראה הוא לא המשיח.

  https://www.youtube.com/watch?v=rDA2axR50mY

 24. גדעון ארליך
  #24

  כהמשך ל 17 מן ההגינות להוסיך ציטוט מההפניה שנתתי:
  "שלמה ניצני ואביגדור קהלני הם היחידים שזכו הן לעיטור הגבורה והן לעיטור המופת,בעיני רבים הופך אותם למעוטרים ביותר,כי היו בין ה-40 שזכו לקבל את עיטור הגבורה."
  40 קיבלו את אות הגבורה. בכללם ה 12 שקבלו את "אות גבור ישראל"בתום מלחמת השחרור http://tinyurl.com/yau3tb48
  על 11 מעשי גבורה עילאית שעשו. האחרון ברשימה, יאיר רחלי, על סיפור שחבריו המציאו. כך התברר
  http://rotter.net/forum/gil/7893.shtml וכך כתב בספר 'מסה רוכב האופניים' ע' 26 שפרסם.

 25. עמי
  #25

  אבי גבאי הוא בעל הון אך דעותיו אינן קפיטליסטיות. (גם אנגלס היה כזה). שירת כקצין במודיעים ודרגתו רב-סרן. בבזק הוא הוכיח את יכולתולנהל. היה שר וויתר על הכסא למען עקרונותיו. ניהל מערכת בחירות ללא השמצות וניצח. נולדה תקווה שאם רוב העם ירצה באיש בעל יכולת ניהול, רצון בשלום ושאיפה להקטנת הפערים הסוציאליים – הממשלה והארץ ישנו את פניהם.
  את זאת הייתי מצפה לשמוע מ"מורה דרך".ומה אני שומע?
  – "גמד"
  – לא עצוב?
  המשך בתגובה הבאה

 26. עמי
  #26

  כדי שאדם ייבחר ברוב ויוכל להוביל לכוון שהוא רוצה בו, עליו לטפס בסולם הקיים. כך עשה דה-גול, כך עשה גורבצ'וב ונקווה שכך יקרה גם עם אבי גבאי. ואנחנו, אוהדי מרץ, נתמוך בו ואם יצליח, בבוא הזמן, גם נתאמת איתו.

 27. כרמלה טיטו
  #27

  כמה נוח לרבים להצדיע למלך החדש. וכמה אמיצים המעטים, כמו רז, לומר שהמלך הוא ערום.
  את המאמר הקולע והישר הזה אפיץ לכל חברי.

 28. ראובן פרנקנשטיין
  #28

  תנו לו לפחות צ'אנס!!!
  סוף סוף הרוב בחר בו.
  כדי להספיד אותו יהיה לך זמן די והותר.

 29. אברי א.
  #29

  בנוסף לנאמר על ידי נפתלי, שאני מסכים עם כל מילה שלו, תתארו לכם סיטואציה מאוד ריאלת, שבחקירות התקשורת ובזק ימצאו גם פגמים בהתנהלותו של גבאי… א) יש לבדוק בציציות בטרם ממנים! ב) האיש טרם קרא את מצע העבודה (בליכוד אין צורך כי אין מצע..) ולא הביע כל התייחסות לנאמר שם. זה הזוי, אנשים בחרו בו מבלי לדעת מה עמדותיו לגבי עקרונות תנועת העבודה… האם פופוליזם זה שם המשחק בשני צדי המתרס?

 30. אילון
  #30

  אז מה אם אבי גבאי הצביע ליכוד? מה, אנחנו לא מעוניינים שליכודניקים יחליפו את הצבעתם? אמיר פרץ לא החליף 5 מפלגות??? הטהרנות המטופשת הזו רק מבטיחה את חיסול השמאל בישראל, והנצחה של שלטון הימין. אבי גבאי ניהול קמפיין חיובי וממוקד, חרש את הארץ, פגש אלפי חברי מפלגה, לא הסתמך על קבלני קולות,ועדי עובדים ושאר שטיקים וניצח בבחירות ביושר.

 31. בלהה ועמי
  #31

  כל מילה בכתבה הזו מדויקת ואמתית. כואב, אבל נכון. זה לא הזמן ובטח לא המקום לנסח פטפוטים פוליטיים – "צריך לעזור למנהיג שנבחר". לא – צריך קודם לדעת לאיזו דרך מוביל המנהיג. נפתלי רז תמצת את דרכו של אבי גבאי. ואכן הפסידה המפלגה, לא פרץ הפסיד, והפסיד השמאל, והפסידה המדינה.
  והלוואי ונתבדה.

 32. אבנר
  #32

  פרטים וצילום ביתו של אבי גבאי בתל ברוך צפון.

  http://rotter.net/forum/scoops1/414064.shtml?utm_source=finance.sponser.co.il&utm_medium=ticker

 33. אבנר
  #33

  בהמשך לתגובותי 20-21 בקשר ל"הכשרת הלבבות" ראוי וכדאי לקרוא את הערך "אחד העם" בויקיפדיה ואת גישתו להקמת מדינה ליהודים,לה התנגד מנימוקים שחלקם מוכחים כנכונים בעיקר טענתו שיהודים לא מוכשרים לעבודה חקלאית.
  מומלץ

  https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A6%D7%99%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%AA_%D7%A8%D7%95%D7%97%D7%A0%D7%99%D7%AA

 34. מגיב לתומו
  #34

  ועוד דוגמא לפגיעה שקרית. מפיצים שהוא גר בסביון – מפני שזה מתאים לתיאור "הקפיטליסט" שכאן מצמידים לו. גבאי ומשפחתו גרים בתל-ברוך בבית ככל הבתים שבנויים שם.הקפיטליסט הזה מקדיש מכבר מזמנו לטות הציבור: כך כתוב בויקפדיה: גבאי חבר בשתי עמותות: אור למשפחות, המטפלת בהורים שכולים, ואקומיוניטי, המסייעת לשלב אנשים בעלי מוגבלויות במיחזור והשמשה של פסולת אלקטרונית. כל עיסוקיו בעמותות נעשים בהתנדבות.

  ושוב: זה לא כל הביוש שיש לדחותו. מחנה השמאל
  צריך לבחון עצנמו מחדש ביחס לגבאי

 35. דויד סנדובסקי
  #35

  אבי גבאי יפתיע לטובה.

 36. ליאור
  #36

  מוזר שאתה פוסל את האיש ואת עתידו בגלל עברו. כמו שתגיד: מי שגנב פעם אחת – תמיד יגנוב. מי שבגד באשתו – תמיד יבגוד. מי שהפסיד כספו – לא יצליח להרוויח מחדש. העבר אינו מכתיב את העתיד, ולכל אדם מגיעה הזדמנות שניה ואפילו שלישית.

 37. Marc boosen
  #37

  עברתי שוב על המאמר והתגובות, ומתחזקת אצלי התחושה כי כותב המאמר וחלק מהמגיבים- מחפשים/שואפים למימוש האידאל האוטופי, ובכך תכל'ס הולכים עם הראש בקיר…

  הרי- בכדי לנצח בבחירות- יש להעביר תומכים מהימין המתון ומהמרכז עם נטיה ימינה… עם נישארים עם אידאולוגיה נטולת פשרות- נישארים אופוזיציה מצומקת ואימפוטנטית…

 38. דב אהרונוב
  #38

  למרק 37

  הסברת מדוע השיקולים של העורך מוטעים.

  אבל אחרי הכל מה שיותר משמעותי ויותר רלוונטי להתפתחויות במציאות הוא מה יהיו ההשלכות בכיוון המסויים הזה אחרי הכרעת רוב אנשי מפלגת העבודה.

  אפרט.

  באופן יותר קונקרטי:

  מסקרן אותי בהחלט לשמוע את דעתך על הסיכוי לזליגת מספר מסויים של מנדטים מהימין לשמאל כתוצאה מבחירת אבי גבאי.

  (היו רמזים לתחילתה של תופעה כזו בסקרים לאחר בחירת אבי גבאי.אבל מי מאמין לסקרים).

  והייתי מבקש:
  השתדל לענות באופן אובייקטיבי ככל האפשר.
  כלומר,בלי קשר עם משאלת הלב לכאן או לכאן.

 39. דב אהרונוב
  #39

  תוספת לתגוביתי האחרונה-(כלומר השאלה שהצגתי למרק בוסן):

  השאלה (השנייה)שאני מוסיף עתה:

  האם מנהיגות הימין לגווניה השונים חוששת לדעתך מהתפתחות כזו?(זליגת מנדטים מהימין לשמאל)-
  ואם כן-איך יגיבו לדעתך?
  יתחילו ל"לכלך" על אבי גבאי("בוגד" וכו)?
  "יוכיחו" שהוא תמיד היה שמאלן מתחזה?.לא יגיבו בכלל?.או אפשרות אחרת.

  גם על כך אשמח מאוד לשמוע דיעה כנה וחסרת השפעה של נטיות ליבך עד כמה שניתן.

 40. Marc boosen
  #40

  לדב אהרונוב 38,39

  אני לא מאמין שהימין האידאולוגי והדתי יזוזו שמאלה.

  הימין המתון עשוי לזוז לכיוון המרכז, בגלל שהוא לא רואה הכל דרך מישקפי האידאולוגיה ללא פשרות או דרך משקפי הדת (מוציאה מהאדם יכולות החלטה בגלל ציווי האל והגנתו).

  הימין המתון רואה גם את מחיר מימוש האידאולוגיה, ולא מעטים אינם מוכנים לשלם הכל לשם כך, או שמבינים כי יש דברים בחיים שאי אפשר להשיג…

  דבר נוסף-רבים רואים בחלוקת הארץ לפי בסיס אתני בתור פתרון ראוי, או בתור רע הכרחי, אבל הם מלאי חששות בגלל המציאות ונסיון העבר.

  המשך…

 41. Marc boosen
  #41

  המשך לדב אהרונוב

  תוסיף לכך את נושא האמון בהנהגת הרשימה-האם מאמינים שידאגו לאינטרסים הביטחוניים של המדינה- כפי שאותם מצביעים מבינים אותם, האם הנהגת הרשימה מתייחסת ברצינות, בכנות ולעומק-לחששות של אותם מצביעים, ולא רק לאידאולוגיה.
  ביננו, הרצוג הפסיד כי ראו בו "ילד כאפות" שלא מסוגל להגן על האינטרסים הביטחוניים- להבנת הציבור.

  מה לעשות, 120 שנות סכסוך מדמם-גורמים לחששות וחוסר אמון…

  אז אם ישוכנעו בסביבות 4-7 מנדטים, יהיה שינוי, ולא אכפת כלל לי אם הפינה השמאלית של העבודה- יעברו למר"ץ…

 42. Marc boosen
  #42

  דרך אגב- דב אהרונוב

  לצערי, ישנם אנשים- אשר מרוב אידאולוגיה והמחשבה של עולם אוטופי- אינם מבינים כי אי אפשר להשיג הכל בחיים, והציבור קולט את זה.

  בנוסף- עיוורון אידאולוגי- מעדיפים לא להתייחס למה שלא מצדיק/מחזק את האידאולוגיה, ואז הפתרונות שלהם פגומים ולא רלוונטיים למציאות…

 43. עזריאל נתיב
  #43

  אני בד"כ מאד מכבד את נפתלי רז ואת דעותיו, אלא שנראה לי שדבריו ממש מקוממים!
  הרי עכשיו המצב נתון, חברי העבודה אמרו את דברם. מדברי נפתלי ניתן להבין שזהו זה- הכל אבוד, אין מה לעשות אלא רק לקחת את הפקלאות ולברוח מכאן. זאת ועוד: גם כשב.ג היה בשלטון הרבה צ מפעולותיו לא נראו לנו נכונות.
  שמעון פרס- הוא אבי ההתנחלויות.
  יגאל אלון-[שאמנם לא היה ראש ממשלה] אבל היה ממנהיגי השמאל הבולטים – איפשר את ההנחלות בחברון.
  חברים תנו צ'אנס!

 44. מירים
  #44

  לכל המקטרגים על אבי גבאי כבר בשלב מוקדם זה, אל דאגה – ההתנקשות היום בהר הבית תחזיר את הצבע ללחייהם של הביביהוז ובא לציון גואל! בושה וחרפה – יש אדם טוב אחד שמנסה להביא לשינוי אמיתי במקום המדמם הזה, ומיד מתנפלים ומלכלכים, מבלי לתת אפילו שבוע אחד של חסד. שבת שלום!

 45. דב
  #45

  המאמר מאפיין את דרך המחשבה של השמאל הרדיקלי שנכשל שוב ושוב, ולא מסוגל לקבל הכרעות דמוקרטיות – כדאי לחקור אם יש קשר בין השניים (ניתוק מהעם וכישלונות קבועים). בהתנשאותם הם בטח בזים לחכמת ההמונים – ולכן יישארו (לצערי) במיעוט….

 46. דורון דניאלי
  #46

  למירים (ממתי כותבים כך את שמך?) #44: בדיוק ההפך! היה סיכוי נדיר להאבק בביבי ובכל הימין דווקא עם עמיר פרץ – לא במקרה גם חברו של ח"כ "העבודה" לשעבר הדרוזי שבנו הוא אחד מהרוגי ההתנקשות.
  אבי גבאי עוד לא יודע מה זה "העבודה", מה זה ח"כ ומה זה דרוזי. אתו אפשר יהיה להאבק בביבי??? רציתי לכתוב בסוף שהצחקת אותי, אבל בעצם אני בוכה. אני בטוח שגם נפתלי רז כתב את המאמר הזה, שכולו נכון – בדמעות.

 47. דב אהרונוב
  #47

  לדורון דניאלי 46 וגם אחרים שגישתם רחוקה מלהיות דמוקרטית.

  אתה אומר שהוא "עוד לא יודע מה זה "עבודה".

  אין לי מושג למה אתה מתכוון.אולי לעריפת הראשים העקבית ששיאה הוא בקטע זה שכתבת?

  מכל מקום אני יודע מה הוא כן יודע:

  הוא יודע מה הם סדרי העדיםית האמיתיים:

  הוא אמר כך:

  "יושר,הגינות ומוסר הם נדבך חשוב ביותר לבטחון. הרבה יותר מעוד ככמה מטוסים וטנקים"

  אני בטוח שעמיר פרץ חושב דומה.
  אבל מנהיג אמיתי יודע כמה חשוב להביע עמדה כזו בקול רם מאוד!

  של נעליך מעל רגליך כי נולד למפלגת העבודה מנהיג ברמה אמיתית!

 48. מירה ודן ששון
  #48

  לדב אהרונוב #47 (ובלי-סוף טוקבקים קודמים): בסדר, הבנו שאתה גרופי של יו"ר שמעולם לא פגשת ומעולם לא שמעת. אבל כתבת עכשיו "מנהיג אמיתי יודע כמה חשוב להביע עמדה כזו בקול רם מאוד! של נעליך מעל רגליך כי נולד למפלגת העבודה מנהיג ברמה אמיתית!".
  אז נתעלם מזה שמפרופ' מצפים לספקנות ולביקורת. אבל אפשר להתעלם מכך שמול עשרות בכירי ימין שלא מפסיקים לברבר על התקרית הקשה בהר הבית, "המנהיג האמתי שיודע כמה חשוב להביע עמדה בקול רם מאד" – שותק??? נכשל כבר בניסיון הראשון שלו??? מוכיח כבר שהמאמר כאן צדק???

 49. דב אהרונוב
  #49

  למירה ודן ששון 48
  באמת לא פגשתי אותו מעולם.זה נכון.
  כך גם המוני המצביעים עבורו.
  נשאלת השאלה:
  איך זה קרה בעצם?
  איך קורה שאדם בלתי מוכר לחלוטין פורץ בסקרים ובשאלה שנשאלת:
  "מי לדעתך ראוי להנהיג את המדינה"?
  הוא גובר על יאיר לפיד ו"אחיו" בנט.איך זה קורה?
  לדעתי זה קורה כי הוא משדר אמון.אתה מאמין לבן אדם.אתה מאמין שאיכפת לו מהמדינה.אתה מאמין שאת הדו"ח על בית חולים הדסה הוא כתב לבד אחרי שחברין לא היו מוכנים לחתום עליו כי הוא אמיץ ואיכפתניק ואיך שהוא זה "עובר".
  ספיקות?
  יש לי.מודה.צריך להמתין.אך הוא מנהיג

 50. דויד סנדובסקי
  #50

  תומך בתגובת דב ברנשטיין=תגובה 12 לעיל.

 51. נעמיט
  #51

  גבאי דווקא הגיב.

  ומאנשי שמאל הייתי מצפה שיגלו עניין במשבר בהדסה. התענינות כזו היתה מפגישה אותם עם גבאי כבר לפני שלוש שנים, והיתה מאפשרת לשפוט אותו לכאן או לכאן, על יסודות קצת יותר רגועים.
  אהרונוב עשה את זה.

 52. אשר ורד
  #52

  נפתלי רז-בניגוד לפסימיות שלך ושל חבריך השמאלניים ההזויים והמפסידים בבחירות, אני ורוב מצביעי העבודה -זקנים כמוני וצעירים רבים ,אופטימים. העבודה הרוויחה,הסןציאל דמוקרטיה המתונה והשפויה הרוויחה,מחנה השלום הרוויח ומדינת ישראל הרוויחה- וזו רק ההתחלה.

 53. צדוק התקוה
  #53

  נדמה לי שגם שמעון פרס עבר מפלגות ?היה במפא"י אחר כך ברפ"י מערך/עבודה אחרי זה קדימה במקום להודות שואלי אבי גבאי יזרים דם חדש לעבודה כמו תמיד כבר מחכים לו עם סכנים [ ואני לא איש מפלגת העבודה]

 54. רינה ביתן
  #54

  לאשר ורד #52: גסות הרוח שלך – ולא רק בטוקבק האחרון שלך – מרמזת: ממך למדה מירי רגב?

 55. marc boosen
  #55

  לרינה ביטן #54

  האם יש לך תשובה אמיתית וכנה- לשאלות ששאלתי בתגובתי #4? הרי 2 השורות הראשונות (עליהן מתבססות השאלות)- די מתארות את המציאות…

  לכן, תשובה כנה ואמיתית- לא קשורה כלל למירי רגב…

 56. פריץ היקה
  #56

  אני הרי בכל מקרה אצביע בעד חד׳׳ש או רשימה שבה היא שותפה. אני לא מבין את ההתלהבות מעמיר פרץ לא עמד בפני הפיתוי להיות שר ביטחון בממשלת אולמרט הארכי מושת.ולהסתבך במלחמות השקר שלו .זה איש שלום זה? לא נשאר לי אלא לאחל לגבאי הצלחה שיצלח להחזיר לֿֿעבודה׳׳ את כל האשכנזים המטומטמים שנוהים אחרי הימני תרתי משמע החלול שקידומו האישי זה מה שמענין אותו ולכן מתחנף לכל זב ומצורע. לגבאי היה בכ׳׳א אומץ הלב לותר על כורסת העור המיניסטריאלית. בעוד שכולם רק זוחלים לעבר הכורסאות.

 57. אבנר
  #57

  אבי גבאי הצטרף הערב להפגנת המחאה השבועית נגד מנדלבחיט.
  היום כבר מדובר על הפגנה נגד השחיתות והתקיימו הפגנות דומות בעוד ערים נוספות.

  http://rotter.net/forum/scoops1/414451.shtml?utm_source=finance.sponser.co.il&utm_medium=ticker

 58. אבנר
  #58

  ביבי "מתראיין" לערוץ 20 ומדגים טראמפיות מקצועית.
  תמנון שנהנה מתמיכת ה"עם".
  קחו טבלית נגד בחילה.

  https://www.youtube.com/watch?v=zUhpkDwtL38

 59. נעמיט
  #59

  למה לקחת משהו נגד בחילה כשאפשר פשוט להתעלם?
  האיש מתקרב בצעדי ענק לארדואן.
  ר' הפיאסקו ההונגרי
  https://www.haaretz.co.il/news/politics/.premium-1.4238186

  http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=1255055

  הנוסח המלא ב"גב האומה 15.7.17

  חשבתי לעצמי – סאטירה – הם עושים צחוק.
  בדקתי. לא מצחיק בכלל. ציטטו באמת את נתניהו.

 60. נעמיט
  #60

  למה לקחת משהו נגד בחילה כשאפשר פשוט להתעלם?
  האיש מתקרב בצעדי ענק לארדואן.
  ר' הפיאסקו ההונגרי
  https://www.haaretz.co.il/news/politics/.premium-1.4238186

  http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=1255055

  הנוסח המלא ב"גב האומה 15.7.17

  חשבתי לעצמי – סאטירה – הם עושים צחוק.
  בדקתי. לא מצחיק בכלל. ציטטו באמת את נתניהו.

  להערכתי הוא לא יבחר פעם נוספת לראשות ממשלה, והוא יהיה זכאי לכל הקרדיט בנדון.

 61. נעמיט
  #61

  אפשר להתחיל לרדת מביבי. לאיין אותו.
  את עיקר העבודה הוא עושה ממילא בעצמו.

 62. אבנר
  #62

  אבי גבאי בציוץ בטוויטר בהתיחסות להתנגדות המדינה לאימוץ ילדים במשפחות חד מגדריות:"‏לא צריך צוות מקצועי כדי לקבוע שמשפחות חד מגדריות שוות בזכויותיהן. נקודה. החריג היחיד בסיפור הוא עמדת משרד העבודה והרווחה".
  מעניין.
  אומץ?
  התאבדות?
  אמת?
  שינוי השיח הציבורי?
  P.C? לא P.C.?
  בגב האומה טען שערכיו הם ערכי השמאל.

  https://twitter.com/GabbayAvi/status/886671664406253568

 63. אבנר
  #63

  בהמשך לתגובתי הקודמת
  מחקר רב היקף באוסטרליה מגלה שילדים במשפחות חד מגדריות בריאים יותר והשגיהם בלימודים טובים יותר מילדים במשפחות סטרייטיות.

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4539071,00.html

  מציע גם לקרוא את התגובות לידיעה על דברי אבי גבאי ברוטר

  http://rotter.net/forum/scoops1/414714.shtml?utm_source=finance.sponser.co.il&utm_medium=ticker#2

 64. דב אהרונוב
  #64

  האם אמירתו של יצחק בן אהרון היתה אנטי דמוקרטית?

  ישנן גרסאות מספר על מה שאמר יצחק בו אהרון בליל המהפך בשנת 1977.

  אמרו שאמר"צריך להחליף את העם".
  אחרים אמרו שטען"העם טעה".

  החלטתי לברר מה האמת.להפתעתי הרבה לא היה קל לברר זאת.בויקיפדיה העניין לא מוזכר בכלל (בכל אוםן כך מסקנתי מקריאת החומר).

  באתר "ויקיציטוט":
  שם מצוטטת תגובתו של בן-אהרון בליל הבחירות מייד לאחר היוודע התוצאות:

  "אם זו הכרעת העם-אז אינני מוכן לכבד אותה".

  אמירה חריפה מאוד אך לא אנטי דמוקרטית.
  נעיר שהיה כבר אזרח מחוץ לפוליטיקה.

הוספת תגובה

הקוראים מתבקשים להגיב בסגנון ראוי. תגובות עם דברי בלע לא יפורסמו.
מספר התווים בתגובה מוגבל ל - 500.


XHTML: ניתן להשתמש בתגים אלו: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>